Головна / Новини / Політика / Оприлюднено правду про використання Javelin в Україні: коли можна буде відкрити вогонь

Оприлюднено правду про використання Javelin в Україні: коли можна буде відкрити вогонь

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що Україна поки не може використовувати американські ПТРК Javelin на території Операції об’єднаних сил на Донбасі

В ефірі одного з українських каналів він пояснив, що стосується використання комплексів на лінії зіткнення, діє заборона.

“Так, є на сьогоднішній день певні обмеження, які прийняті відносно України. Умова – не використовувати ці комплекси безпосередньо на лінії зіткнення. Але треба розуміти, що це обмеження може бути скасоване в будь-який момент. Я постійно тримаю зв’язок з нашими військовослужбовцями – від солдат до генералів “, – говорить Тука.


За його словами, протягом останнього року дуже поширена ситуація, коли броньована техніка (БТР або БМП, або танк) противника виїжджає на певну відстань – півтора кілометра або два і відчуває повну безкарність. “Ми можемо застосовувати згідно Мінським домовленостями виключно міномети 80 калібру, а такою зброєю вразити танк практично неможливо, вони починають розстрілювати позиції наших воїнів”, – додав заступник міністра.

Читайте також  За скарги на владу будуть платити: що підтримала "Слуга народу"

Однак, коли Україна жорсткого карає танки окупанта, противник на час замовкає. Як приклад Тука навів випадок, коли російський танк підбили в ході бойових випробувань з українського ПТРК “Стугна” – росіяни притихли.

Джавелліни, Джавеллины

“Танк російський був підбитий. І після цього моменту на цій ділянці фронту настала досить довга пауза. Тому я припускаю, що ми отримаємо дозвіл з боку США використовувати всього лише два-три цих комплексу, і це зіб’є оскому у ворога на досить тривалий термін”, – додав Тука.

Він також додав, що на російських пропагандистських каналах після появи в Україні американських ПТРК Javelin, “влаштували дурдом тихий протягом двох днів”: “Справа в тому, що Javelin, як би хто там не надував свої щоки, в світі єдина протитанкова зброя третього покоління. Той комплекс, яким так пишаються росіяни, “Корнет”, він покоління 2+”.

Залиште свій коментарLoading...