Головна / Новини / Економіка / Пенсії суддів підвищили до 77,3 тис., а військовим додали всього 67 грн: в ПФУ пояснили ситуацію

Пенсії суддів підвищили до 77,3 тис., а військовим додали всього 67 грн: в ПФУ пояснили ситуаціюВ Україні з 1 січня 2021-го пенсії суддів збільшили на 9,4 тис. грн, в середньому вони отримують 77,3 тис. Водночас військовим виплати за цей же період підвищили всього на 67 грн, до 5,65 тис.

Про це йдеться в опублікованих даних ПФУ. Як уточнили в Пенсійному фонді, перерахунок довічного утримання суддів проводиться незалежно від перерахунку інших пенсій.
“Суддя отримує довічне грошове утримання в розмірі 50% винагороди судді, який працює на відповідній посаді. У разі зміни розміру винагороди чинного судді здійснюється перерахунок раніше призначеного довічного утримання. Воно виплачується Пенсфондом за рахунок дотацій держбюджету”, – цитує ПФУ видання “Сьогодні”.

Читайте також  Как на карантине заплатить за коммуналку: важное заявление

Найбільший додаток до виплат отримала найменша категорія пенсіонерів – це колишні судді. Їх в Україні, за даними ПФУ, 3556 осіб, або 0,03% від загальної кількості пенсіонерів. З юридичної точки зору служителі Феміди отримують не пенсії, а “довічне утримання”, тому на них не поширюється обмеження максимальної пенсії – не більше 10 мінімальних пенсій або на сьогодні 17 690 грн. Унаслідок перерахунку середній суддя у відставці став отримувати на 9432 грн більше або 77 387 грн на місяць. Всього на утримання екссуддів Пенсфонд витрачає 275 млн грн на місяць або 0,7% виплат.

Залиште свій коментар