Головна / Новини / Світ / Польща змінить «антибандерівський» закон про Інститут нацпам’яті

Польща змінить «антибандерівський» закон про Інститут нацпам’яті

Очільник уряду Польщі Матеуш Моравецький анонсував зміни до скандального закону про Інститут національної пам’яті Польщі.
Прем’єр Матеуш Моравецький звернувся до маршала Сейму з проханням додати до порядку денного засідання (парламенту) пункт, що стосується змін до закону про ІНП.
“Ми хочемо внести зміни, що стосуються відмови від частини січневих змін закону про ІНП” – заявив Міхал Дворчик.За словами голови канцелярії прем’єр-міністра Польщі, країна планує «відмовитися від положень про кримінальне переслідування, що відвертає увагу від цілей, які передбачалися цими змінами». А поправки, які були запроваджені у січні ставили на меті «захист доброго імені Польщі й історичної правди». Втім, польський інститут залишить деякі інструменти для ефективної боротьби з «історичною брехнею».

Нагадаємо, прийнятий сенатом Польщі антибандерівський закон про Інститут національної пам’яті викликав міжнародний скандал. Законом передбачалось кримінальне покарання за звинувачення Польщі у злочинах нацистів у роки Другої світової війни. Акт також передбачав переслідування за заперечення «злочинів українських націоналістів» проти польського народу з 1925 по 1950 роки.

Читайте також  Скончался скандальный протоиерей РПЦ Всеволод Чаплин: подробности, фото и видео

Місцева інтелігенція розкритикувала поправки до закону.

Наразі акт перебуває на розгляді у польському Конституційному суді.

Залиште свій коментарLoading...