Польське Замостя вирішило розірвати спільний проєкт із Тернополем через перейменування стадіону на честь Шухевича

Польське Замостя вирішило розірвати спільний проєкт із Тернополем через перейменування стадіону на честь Шухевича
Польське місто Замостя вирішило припинити співпрацю з Тернополем у європейському грантовому проєкті на майже 69 тисяч євро через перейменування міського стадіону на честь головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича.

Про це йдеться в заяві мера Замостя Анджея Внука, яку оприлюднили 10 березня.

Зокрема він заявив, що Шухевич «відповідальний за жорстокий геноцид поляків у 1943-44 роках». У зв’язку з цим влада польського міста вирішила припинити співпрацю з українським у проєкті «Спільна історія двох міст ㅡ Тернополя та Замостя».

На цей проєкт Європейський Союз надав грант на 68,7 тисячі євро. Він мав популяризувати історію міст та зміцнити польсько-українські відносини. Однак мер Замостя зазначив, що «у нинішній ситуації така співпраця неможлива».



«Поважаю право кожного народу на своє розуміння історії. Однак я не можу перейти до порядку денного через жорстокість війни та відсутність поваги до беззахисних жертв польського походження», ㅡ зазначив він.

Анджей Внук заявив, що дії міської влади Тернополя суперечать заявам щодо збереження польської та української спадщини та історії цього міста, «побудованого як громадянами Польщі, так і українцями».



«Кожна така ініціатива повинна враховувати почуття сімей жертв та польської нації», ㅡ сказав він.

Що передувало?

Міська рада Тернополя перейменувала стадіон 5 березня — у день смерті Романа Шухевича. Тепер споруда має назву «Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича».

9 березня посол Ізраїлю Джоель Ліон засудив таке рішення й вимагав його скасувати. У Міністерстві закордонних справ України відповіли на це, що дискутувати у такій темі мають історики, а дипломати мають працювати над зміцненням відносин.

Хто такий Роман Шухевич?



Це український державний діяч та військовий. Шухевич був членом галицького крайового проводу Організації українських націоналістів та головнокомандувачем Української повстанської армії. У 2007 році Шухевичу надали звання Героя України. Однак у 2010 році Донецький апеляційний адмінсуд визнав це рішення протиправним.

Попри поширені наративи щодо служби Шухевича у складі нацистських загонів СС, в Українському інституті національної пам’яті запевняють, що це неправда. Також там зазначають, що жодних відомостей про нагородження Шухевича будь-якими відзнаками Вермахту та Третього Рейху немає.



Залиште свій коментар