Головна / Новини / Суспільство / Понаїхали: стало відомо, хто займе місце українських заробітчан

Понаїхали: стало відомо, хто займе місце українських заробітчанМіграція завжди була присутня на українському ринку праці, а зупинити її зможе тільки конкурентна зарплата

Про це заявила директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, заслужений економіст України Елла Лібанова


Вона зазначає, що міграція з України може сповільнитися, коли зарплати в країні будуть складати 70-75% від польського рівня.

«Зараз за паритетом купівельної спроможності в Україні середня зарплата – близько $ 700, в Польщі – $ 2200. Уповільнення міграції може статися тоді, коли зарплата українців складатиме 70-75% від польського рівня. Якщо буде порівнянна зарплата, то не будуть так їхати», – зазначила вона.

Відзначається також, що міграція завжди була дуже важливим фактором на українському ринку праці.
туристы мигранты заробитчане

«До речі, за радянських часів – теж. Українці досить мобільні, дуже кваліфіковані», – сказала вона.

У той же час, експерт впевнена, що звільнене місце на ринку праці незабаром займуть азіати.

«Тут нічого ксенофобського абсолютно немає. Це буде зовсім інший етнос, з іншою культурою, з іншою релігією. Не факт, що наші люди готові до життя в поліетнічному етносі. Ми – не поліетнічна нація. Ми – моноетнічна нація. Для них тут буде спокійніше, ніж в Росії», – сказала демограф.

Читайте також  "Roshen" заявив, що його цукерки в Криму їсти небезпечно

За її словами, Росія звикла жити в поліетнічному середовищі, але там дуже серйозні ксенофобські настрої.

заробитчаны,

Варто відзначити, що в останні роки різко збільшився потік українських заробітчан, які їдуть на роботу в Польщу. Ситуація загострилася і з вступом в силу безвізового режиму в Євросоюзом.

За даними Держстату, в минулому році найбільше українців виїжджало до Польщі – 9 990 978.

Залиште свій коментар