Головна / Новини / Політика / Порошенко: Зелених чоловічків у Криму бачив сам

Порошенко: Зелених чоловічків у Криму бачив сам

Під час допиту в Оболонському райсуді Києва президент Петро Порошенко розповів про поїздку до Криму 27 лютого 2014 року. Він збирався врегулювати ситуацію, але на той момент півострів вже захопили “зелені чоловічки”.Президент Петро Порошенко під час допиту в Оболонському районному суді Києва у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича розповів про свою поїздку до Криму 27 лютого 2014 року для врегулювання ситуації на півострові. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, Порошенко дає свідчення в режимі відеоконференції з адміністрації глави держави.


“Я був особисто знайомий з обвинуваченим Януковичем, у мене були різні взаємини з Януковичем”, – сказав Порошенко.Відповідаючи на питання сторони обвинувачення про те, якою була мета цієї поїздки на територію Криму в лютому 2014 року і свідком яких подій він став, Порошенко розповів: “27 лютого 2014 року я з’явився в кабінет голови Верховної Ради, в.о. президента Олександра Турчинова з пропозицією негайно вилетіти до Криму і особисто провести переговори з депутатами Верховної Ради Криму для того, щоб зупинити руйнівні процеси, які почалися зі спроби оголошення незаконного референдуму, переконати депутатів і переконатися самому в процесах і подіях, які в той день відбувалися в Сімферополі і Криму”.

Читайте також  Відстояти проукраїнські інтереси, – депутат розповів, чому міськради хочуть заборонити ОПЗЖ

Він також повідомив, що після переговорів з Турчиновим він попросив видати йому доручення відрядити народного депутата Порошенка до Криму і уповноважити його від імені Верховної Ради проводити консультації і переговори щодо стабілізації та врегулювання політичної ситуації в Автономній республіці Крим.


“Отримавши це доручення в письмовій формі, я відразу ж поїхав до Сімферополя і отримав інформацію про те, що Сімферополь вже заблокований”, – додав Порошенко.

Порошенко стверджує, що захоплення адміністративних будівель в Криму в лютому 2014 року й інші незаконні дії здійснювали регулярні підрозділи Збройних сил Російської Федерації, і трактує ці дії як “агресію і незаконну анексію суверенної території України”.

“Я особисто бачив військових у зеленій формі – це були військовослужбовці Збройних сил Російської Федерації: як зі складу Чорноморського флоту РФ, так і перекинуті з 20 лютого 2014 років через відповідні аеропорти і порти України без дачі дозволу на це українською державою”, – сказав Порошенко.

Залиште свій коментар