Головна / Новини / Економіка / Президент підписав закон про спрощення ввезення імпортних автомобілів: всі на «євробляхах»!

Президент підписав закон про спрощення ввезення імпортних автомобілів: всі на «євробляхах»!

Президент Петро Порошенко підписав закон про скасування перевірки відповідності транспортних засобів екологічним нормам при їх ввезенні в Україну.Як передає БізнесЦензор, про це свідчить інформація на сторінці законопроекту №5470-д  на сайті Верховної Ради.
 

Закон повернуто з підписом глави держави 21 травня.

Як повідомлялося, Верховна Рада в кінці лютого внесла зміни в закон “Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів” з метою удосконалення його норм.
 Згідно з пояснювальною запискою до документа, чинним законодавством передбачено, що пропуск на митну територію України нових і б/у автомобілів з метою їх першої реєстрації здійснюється за умови їх відповідності екологічним нормам.

Однак на практиці це означає, що для пропуску транспортного засобу на митну територію України громадянину, який має намір ввезти транспортний засіб, потрібно вже мати на руках сертифікат відповідності, який можна отримати тільки на території України.

Читайте також  Транзит газа: Россия сделала Украине первое предложение

 

Крім того, таким чином, перевірка відповідності транспортних засобів екологічним нормам здійснюється двічі: митницями ДФС під час митного оформлення та територіальними органами з надання сервісних послуг МВС при проведенні державної реєстрації.З метою усунення цих складнощів законом скасовано вимогу надавати сертифікат підтвердження відповідності екологічним стандартам під час пропуску транспортних засобів на митну територію України. Такий сертифікат потрібно буде надати при митному оформленні для вільного обігу на внутрішній митниці.

 Закон був прийнятий з урахуванням внесеної головою комітету з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною поправки, якою від необхідності відповідати стандартам звільнені автомобілі швидкої медичної допомоги, спецавтомобілі та пересувні медклініки, що ввозяться в Україну як гуманітарна допомога.

Залиште свій коментар