Головна / Новини / Світ / Путін пішов на поступку по Донбасу, але з умовою
Путин

Путін пішов на поступку по Донбасу, але з умовою

Президент Росії Володимир Путін заявив, що не проти, якщо Донбас перейде під міжнародний контроль за допомогою миротворців, якщо Київ домовитьсяпро це з бойовиками. Про це він сказав на спільній з канцлером АвстріїСебастьяном Курцем прес-конференції.
 
За його словами, він підтримав пропозицію президента України про розміщеннямісії ООН на Донбасі. Російський лідер вказав, що було б досить залучитимиротворців лише для охорони спостерігачів ОБСЄ на лінії зіткнення.
“Мені залишилося її публічно підтримати і внести резолюцію (в Радбез ООН), але коли ми це зробили, виявилося, що цього недостатньо. Спочатку взагалі Україна поставила питання про те, щоб озброїти співробітників ОБСЄ з метою забезпечення безпеки – ми погодилися. ОБСЄ відмовилася зі посиланням на те, що ні досвіду такого у ОБСЄ немає, ні людей, які могли б це робити, у них немає. І по-третє, є побоювання, що, як тільки співробітники ОБСЄ візьмуть в руки зброю, то вони будуть метою для обох конфліктуючих сторін”,  сказав Путін.

Також президент РФ нагадав про розмову з канцлером Німеччини АнгелоюМеркель по миротворцям, в якому він погодився, що можна відправити “блакитнікаски” і на кордон, але знову-таки, для супроводу спостерігачів.

“Я відповів: так, ти, напевно, права. Нехай вони будуть і там теж, коли будуть супроводжувати співробітників ОБСЄ, тобто, забезпечувати безпеку. Ми на це пішли. Але і цього виявилося недостатньо. Тепер кажуть: ні, потрібно, щоб вони перебували всюди, тобто, фактично мова йде про те, щоб поставити всю цю територію під міжнародний контроль. Росія за або проти? Ми як мінімум не проти. Але потрібно домовлятися з цими невизнаними республіками. Ідіть тоді і з ними домовитеся. Ні, цього ніхто не хоче робити”,  сказав Путін.

Відзначимо, що раніше позиція Росії в питанні миротворців полягала в тому, що вониповинні знаходитися тільки на лінії розмежування, а якщо в розширеному мандат, тотільки в якості “охоронців” для спостерігачів ОБСЄ вони можуть потрапити наукраїнсько-російський кордон. Також Москва наполягає на переговорах Києва збойовиками.

Залиште свій коментар