Головна / Новини / Політика / Рада проголосувала за збереження лісу в Україні

Рада проголосувала за збереження лісу в Україні

Рада прийняла за основу законопроект про збереження українських лісів і запобігання контрабанди лісоматеріалів.

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, спрямований на збереження українських лісів і запобігання контрабанді необроблених лісоматеріалів.

За прийняття в першому читанні законопроекту №5495 “Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів” проголосували 246 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Як сказано в пояснювальній записці, законопроект пропонує встановити обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів в розмірі 20 млн кубічних метрів на рік, а також посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу та подальшу його контрабанду.


Крім того, Кабінету міністрів пропонується розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України і визначити першочергові обсяги робіт з відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів, а також порядок і способи їх проведення.

Читайте також  Путін і рай: соцмережі вибухнули жартами через ядерну промову російського президента

Також законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 2011, за якою переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю необроблених лісоматеріалів буде каратися позбавленням волі на строк від трьох до семи років. За те сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням службового становища, пропонується карати позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Статтю 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Незаконне порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка” пропонується змінити і передбачити, що вищевказані дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумов.Перейті на Головну сторінку

Залиште свій коментарLoading...