Головна / Новини / Світ / Росію “змусять платити”: Байден представив програму зовнішньої політики США

Росію “змусять платити”: Байден представив програму зовнішньої політики США

Про відносини США з Росією, Китаєм і про інші засади зовнішньої політики Білого дому за нової адміністрації у програмному виступі 4 лютого розповів Джо Байден. Він запевнив, що більше не буде такого, як було за Трампа.

Джерело: CNBC


Наріжна теза нового зовнішньополітичного курсу США, судячи з виступу Байдена, така: “Америка повертається на світову арену”.

Якою буде зовнішня політика США: основне з заяви Байдена

Росія заплатить за свої дії

Президент США Джо Байден запевнив, що його адміністрація протистоятиме Росії куди жорсткіше, ніж це робив його попередник Дональд Трамп.

Я чітко пояснив президенту Путіну – зовсім на інший кшталт, ніж мій попередник, – що дні, коли США пасували перед агресивними діями Росії, закінчилися,
– заявив Байден.

Такими діями з боку Росії він вважає втручання у вибори, кібератаки, отруєння людей тощо. І якщо захист інтересів США цього потребуватиме, Байден без сумнівів “змусить Росію платити більшу ціну” за ті чи інші дії.

  • “Ми зможемо ефективніше протистояти Росії, якщо діятимемо спільно з партнерами”, – підсумував глава Білого дому.

У блоці виступу щодо Росії Байден також згадав і про ув’язнення Олексія Навального: у США цим украй стурбовані. На думку Байдена, Навального “слід негайно звільнити без будь-яких умов”.

Читайте також  Канада легалізувала марихуану

З Китаєм треба працювати, але “з позиції сили”

Адміністрація Трампа багато в чому звинувачувала Пекін, і “ми будемо протистояти економічним зловживанням Китаю”, – заявив Байден. Адже Китай – головний конкурент США в економіці.

  • Водночас президент США запевнив, що готовий працювати з Китаєм, “якщо це буде в інтересах Америки”.

“Ми будемо змагатися з позиції сили, відбудовувати свій дім і працювати з нашими союзниками й партнерами”, – так окреслив свою позицію щодо відносин з Китаєм Джо Байден.

Інші плани США щодо зовнішньої політики

Байден анонсував також інші кроки у зовнішній політиці нової адміністрації США:

  • Білий дім припинить надавати підтримку силам, що беруть участь у громадянській війні в Ємені та налаштовані прихильно до Саудівської Аравії. Адміністрація Байдена вже припинила продаж Саудівській Аравії та Об’єднаним Арабським Еміратам високоточних боєприпасів, дозволений раніше Трампом.
  • Байден має намір заморозити рішення Трампа про зменшення американського контингенту в Німеччині  США призупинили виведення частини військ з Німеччини: причини (мовиться про майже 10 тисяч військових).
  • Сполучені Штати Америки активніше будуть приймати у себе біженців з інших країн – аби повернути країні “моральне лідерство” й у цьому питанні.

 

Залиште свій коментар