Головна / Новини / Суспільство / Рух вперед: Україну очікує розвиток велоінфраструктури

Рух вперед: Україну очікує розвиток велоінфраструктури

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе повідомив, що тепер проектування велодоріжок та смуг є обов’язковим під час будівництва та реконструкції доріг в Україні.

Він заявив:

“У всіх цивілізованих країнах Європи і світу велосипеди є чудовою альтернативою громадському транспорту або авто… У нас можливо теж багато хто хотів би так їздити на роботу, але через відсутність організованого велосипедного руху, окремих велодоріжок і смуг, це не тільки незручно, але й небезпечно.. Тому у новій ДБН по вулицях і дорогах ми ввели обов’язкове проектування велодоріжок і смуг на дорогах і прописали чіткі вимоги щодо їх облаштування та параметрів.”
Мова іде про ДБН В.2.3-5: 2018 «Вулиці та дороги населених пунктів». Тепер велосипедні доріжки та смуги необхідно облаштовувати для одностороннього руху з обох сторін вулиці. Велодоріжки мають бути здебільшого односторонніми. При забудові з однієї сторони руху, велодоріжка має розміщуватись на забудованому боці та бути двополосною. У разі велоруху на вулицях з одностороннім рухом, велодоріжки повинні бути двосторонніми.Місця облаштування: житлові і промислові райони, комунально-складські зони, магістральні вулиці та вулиці місцевого значення, селищні та сільські дороги. Мінімальна ширина велосмуг і доріжок – від 1,5 до 3 метрів.

Нагадаємо, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запровадило нову норму в ДБН зі звуження ширини смуг руху в містах і селах для забезпечення європейських стандартів безпеки на дорогах.

Залиште свій коментарLoading...

Читайте також  На 66-му році життя відійшов у вічність народний артист України Сергій Романюк