Самогубство студентки в Києві: вуз озвучив свою версію

Самогубство студентки в Києві: вуз озвучив свою версію

На студентку медичного університету Мукаддас Насірлаєву, яка 30 січня здійснила самогубство, не чинився тиск зі сторони заступника декана через продовження посвідки на проживання в Україні.

Про це заявив проректор університету Ярослав Цехмістер, передає “Центр інформації про права людини”.

За його словами, після оприлюднення інформації про те, що у Мукаддас вимагали гроші в деканаті за довідки, було проведено службове розслідування.



“Під час цієї розмови в кабінеті були ще два іноземних студента та куратор. Вони письмово підтвердили, що тиску і ситуації, коли щось рвали і кидали, не було”, – зазначив проректор.

Він наголосив, що Мукаддас тільки повідомили про те, що її відрахували за порушення міграційного законодавства.



“Всі іноземні студенти повинні спочатку отримати візу максимальним терміном 90 днів. У Муккадас, коли вона в’їхала в Україну, була віза з 19 вересня по 17 грудня включно. І в цей період вона як іноземна громадянка повинна була подати документи в деканат на оформлення виду тимчасового проживання. Все це оформляє деканат і документи збирає. Але, на жаль, цього зроблено не було, хоча Муккадас повинна була бути поінформована з цього питання, оскільки вона заходила з іншими студентами, допомагала їм подавати документи на оформлення виду тимчасового проживання”, – зазначив Цехмістер.

Він додав, що в перший раз вона прийшла в деканат з цього приводу вже 18 січня. У цей період інспекторами вже було заактовано порушення візового режиму.

За словами проректора, українське законодавство не передбачає отримання посвідки після закінчення візи інакше, як через повернення у країну походження. Тоді потрібно звернутися у посольство України в Туркменістані, знову отримати візу і в’їхати знову.

Водночас адвокат, який займається захистом прав біженців, Олексій Скорбач вважає, що адміністрації вузів часто користуються тим, що студенти не розуміють важливості своєчасної подачі документів, і використовують це як велику корупційну нішу.

“Адже одним можна продовжити за винагороду вид на проживання, навіть при відрахуванні. Наприклад, вказати, що є додаткова сесія на перездачу іспиту, тому що студент записався на факультативні заняття, щоб додатково здати сесію, а сам студент не ходить на навчання. З іншого боку, не можна не приймати документи від студентів або затягнути процес розгляду на продовження посвідки на проживання”, – уточнив правозахисник.



При цьому в історії з Мукаддас адвокат бачить багато нестиковок.

Незрозуміло, за його словами, як так сталося, що студентка прийшла пізно і вже була відрахована.



“А деканат по роботі з іноземцями навіщо? Отримувати тільки гроші. Скільки разів дівчині говорили занести ті чи інші документи в деканат на отримання виду?” – задається питанням правозахисник.

На його думку, це також не стикується з інформацією про те, що вона була відмінницею і як староста групи допомагала оформляти документи іншим і при цьому сама не принесла документи в деканат.

Недовіру адвоката також викликає інформація про письмові поясненнях свідків, які нібито були присутні під час зустрічі в деканаті.

“У присутності куратора і двох студентів їй було пояснено, що вона відрахована? Маячня. Такі пояснення, як в армії – їх нададуть, що вся рота особисто бачила, як солдат п’ять разів із автомата застрелив себе”, – зазначив правозахисник.

Залиште свій коментар