Головна / Новини / Надзвичайні події та кримінал / Самогубство студентки в Києві: вуз озвучив свою версію

Самогубство студентки в Києві: вуз озвучив свою версіюНа студентку медичного університету Мукаддас Насірлаєву, яка 30 січня здійснила самогубство, не чинився тиск зі сторони заступника декана через продовження посвідки на проживання в Україні.

Про це заявив проректор університету Ярослав Цехмістер, передає “Центр інформації про права людини”.


За його словами, після оприлюднення інформації про те, що у Мукаддас вимагали гроші в деканаті за довідки, було проведено службове розслідування.

“Під час цієї розмови в кабінеті були ще два іноземних студента та куратор. Вони письмово підтвердили, що тиску і ситуації, коли щось рвали і кидали, не було”, – зазначив проректор.

Він наголосив, що Мукаддас тільки повідомили про те, що її відрахували за порушення міграційного законодавства.
“Всі іноземні студенти повинні спочатку отримати візу максимальним терміном 90 днів. У Муккадас, коли вона в’їхала в Україну, була віза з 19 вересня по 17 грудня включно. І в цей період вона як іноземна громадянка повинна була подати документи в деканат на оформлення виду тимчасового проживання. Все це оформляє деканат і документи збирає. Але, на жаль, цього зроблено не було, хоча Муккадас повинна була бути поінформована з цього питання, оскільки вона заходила з іншими студентами, допомагала їм подавати документи на оформлення виду тимчасового проживання”, – зазначив Цехмістер.

Він додав, що в перший раз вона прийшла в деканат з цього приводу вже 18 січня. У цей період інспекторами вже було заактовано порушення візового режиму.

За словами проректора, українське законодавство не передбачає отримання посвідки після закінчення візи інакше, як через повернення у країну походження. Тоді потрібно звернутися у посольство України в Туркменістані, знову отримати візу і в’їхати знову.

Читайте також  На Тернопільщині вчителька вчинила самогубство

Водночас адвокат, який займається захистом прав біженців, Олексій Скорбач вважає, що адміністрації вузів часто користуються тим, що студенти не розуміють важливості своєчасної подачі документів, і використовують це як велику корупційну нішу.

“Адже одним можна продовжити за винагороду вид на проживання, навіть при відрахуванні. Наприклад, вказати, що є додаткова сесія на перездачу іспиту, тому що студент записався на факультативні заняття, щоб додатково здати сесію, а сам студент не ходить на навчання. З іншого боку, не можна не приймати документи від студентів або затягнути процес розгляду на продовження посвідки на проживання”, – уточнив правозахисник.

При цьому в історії з Мукаддас адвокат бачить багато нестиковок.

Незрозуміло, за його словами, як так сталося, що студентка прийшла пізно і вже була відрахована.

“А деканат по роботі з іноземцями навіщо? Отримувати тільки гроші. Скільки разів дівчині говорили занести ті чи інші документи в деканат на отримання виду?” – задається питанням правозахисник.

На його думку, це також не стикується з інформацією про те, що вона була відмінницею і як староста групи допомагала оформляти документи іншим і при цьому сама не принесла документи в деканат.

Недовіру адвоката також викликає інформація про письмові поясненнях свідків, які нібито були присутні під час зустрічі в деканаті.

“У присутності куратора і двох студентів їй було пояснено, що вона відрахована? Маячня. Такі пояснення, як в армії – їх нададуть, що вся рота особисто бачила, як солдат п’ять разів із автомата застрелив себе”, – зазначив правозахисник.

Залиште свій коментар