Середня та вища освіта в Польщі для українців

Середня та вища освіта в Польщі для українців

Самостійність, впевненість у собі та своїх силах, високий рівень знань – ось яких якостей набувають сучасні учні та студенти, які навчаються за кордоном. Знаковим є те, що українська молодь може їхати вчитися за кордон не лише в університети, але ще й в технікуми та ліцеї. Розповімо детальніше про освіту в Польщі після 9 класу, а також після 11-го класу. Розкажемо, як і куди можуть вступити українські учні та абітурієнти, яке майбутнє їх чекає, і чи варто взагалі їхати вчитися у іншу країну. Якщо ви захочете більше дізнатися про університети Польщі , то рекомендуємо звернутися на Проект ОБК, його співробітники розкажуть усе від «А» до «Я». Більш того, вони підкажуть, які документи потрібні для вступу, розкажуть нюанси про отримання студентської візи та допоможуть подати документи до обраного ВНЗ для успішного зарахування.

А тепер розповімо детальніше про те, куди може вступити молодь після закінчення 9-го та 11-го класу. Окремо розповімо про середню освіту, і окремо – про вищу.

Куди можна вступити після 9-го класу?

Українська молодь має прекрасну можливість потрапити на безкоштовне навчання в Польщі. Варто знати, що значна кількість польських технікумів та ліцеїв пропонує безкоштовну освіту не лише громадянам своєї країни, але й іноземцям, в тому числі й українській молоді, яка ще не досягла повноліття. Подальша освіта в університетах Польщі є платною, про це ми розповімо далі. Повернемося до середньої освіти.



Відмінність між ліцеями та технікумами полягає у тому, що в ліцеях вчаться 3 роки і не отримують кваліфікації (продовжують вчитися у ВНЗ), а після закінчення одного з технікумів випускники отримує кваліфікацію та може працювати за фахом. Вчаться у технікумах на рік довше – 4 роки. Значна кількість молоді продовжує навчання в університетах, адже після їх закінчення можна знайти більш високооплачувану роботу, та й буде більше кар’єрних перспектив.

Для вступу не потрібно здавати вступних іспитів. Це максимально полегшує процедуру вступу. Проте учень повинен володіти польською мовою, аби сприймати всю інформацію, яку йому будуть викладати.



Учні-іноземці живуть у гуртожитках. Проблем з харчуванням немає, адже при навчальних закладах є їдальні, де смачно готують. Радують і ціни на страви та продукти в супермаркетах, у Польщі вони практично такі самі, як і в Україні.

Особливості вступу до університетів Польщі

Українським абітурієнтам імпонує те, що при вступі не потрібно здавати вступних іспитів, також не враховуються бали ЗНО. Обрати для вступу можна будь-який з університетів. Вступні іспити складають лише медики та представники творчих спеціальностей. Навчання коштує близько 1-2 тис. євро на рік, його загальна тривалість (бакалаврат + магістратура) – 5 років.

Серед найбільш відомих польських університетів – Університет імені Марії Кюрі-Склодовської, Ягеллонський та Вроцлавський університети, Варшавський університет та Варшавська політехніка. Звичайно, аби зробити правильний вибір освітнього закладу, краще переглянути рейтинг університетів «Перспективи». У цьому рейтингу повністю відображена ситуація щодо кожного з ВНЗ, його престиж серед роботодавців, його умови навчання, міжнародні зв’язки та науковий потенціал. Цей рейтинг формується щороку, тому кожен абітурієнт перед вступом має змогу ознайомитися з найсвіжішою інформацією.

Залиште свій коментар