Головна / Новини / Сім’я з Волині заробила $17 млн на смерті президента США Кеннеді

Сім’я з Волині заробила $17 млн на смерті президента США Кеннеді

22 листопада 1963 року найкращий документальний відеозапис замаху на 35-го американського президента Джона Фітцджеральда Кеннеді зробив виходець з міста Ковель (Волинь) Абрам Запрудер. Того дня він узяв з собою на роботу аматорську кінокамеру й зміг відзняти 26 секунд, або 486 кадрів, унікальної історичної хроніки

Ці подробиці стали відомими в Україні лише нещодавно, завдяки матеріалу київського історичного проекту WAS.media.

Наголошується, що український емігрант знімав з бетонного парапету за два десятки метрів від дороги. Автори решти зйомок перебували на гірших позиціях.



“Абрахам (так Абрама називали на американський манер) зрадів, коли дізнався, що президентський кортеж проїжджатиме повз його офіс. Підлеглі вмовили його принести відеокамеру Bell&Howell Zoomatic Director Series – топову модель на той час”, – зазначається у матеріалі.




В обідню перерву він перебував на площі у середмісті Далласа (Техас) саме в той момент, коли в 12:30 там з’явився кортеж президента. Маршрут руху Кеннеді був оприлюднений заздалегідь, тож усі бажаючі могли привітати керівника країни.

Одразу ж після вбивства Абрахам захотів віддати плівку правоохоронцям. Прибуток його не цікавив. Агент Секретної служби Форреcт Соррелс пообіцяв, що матеріал буде використаний винятково для розслідування. З плівки було зроблено три копії, дві з яких забрала Секретна служба. Одну копію разом з оригіналом Запрудер лишив собі.

Читайте також  Курс долара знову розвернеться: до чого готуватися українцям

У той самий день він дав інтерв’ю місцевому телеканалу WFAA-TV, де описав події на Ділі Плаза.

Вранці наступного дня Запрудер продав часопису Life права на публікацію кадрів з плівки за $150 тис. (еквівалент нинішнього $1,2 мільйона). Основною умовою угоди було етичне ставлення до запису, зокрема він наполіг аби не публікувався той кадр, де куля влучає в голову Кеннеді.

1992 року Джордж Буш підписав закон JFK Act, за яким було засновано спеціальний архів записів, пов’язаних із вбивством Кеннеді, під назвою Assassination Records Review Board (ARRB). У серпні 1997 року ARRB визначив відео Запрудера “записом вбивства” президента Кеннеді, що означало перенесення плівки з Національного архіву до ARRB. Закон передбачав винагороду для автора. З огляду на унікальність доказу, 1999 року уряд Сполучених Штатів заплатив родині Запрудерів $16 млн.

Залиште свій коментар



Loading...