Головна / Новини / Суспільство / Скільки заробляють українці на продажі органів: повний прайс

Скільки заробляють українці на продажі органів: повний прайс

Більше тисячі пацієнтів в Україні потребують пересадки нирки, ще 45 – печінки. Через це попит на донорські органи зростає мало не щодня.В цілому людське тіло коштує 45 мільйонів євро, як би страшно це не звучало. Деякі продають нирку, аби врятувати родичів – заплатити можуть 33 тисячі доларів, але це порівняно невисока ціна, максимум — 350 тисяч доларів.
Легальний спосіб заробітку?

Отримати прибуток можна різними методами: наприклад, здати кров. Гроші невеликі (всього 73 гривні, плюс обід та додатковий вихідний день), але користь суспільству значна. За плазму платять 96 гривень, проте процедура її забору триваліша і складніша.

Скільки коштують людські органи в Україні? 
 Здавати кров радять не частіше, ніж раз на три місяці, а плазму – раз на 14 днів.  Жінки 20-32 років, які мають дітей і у яких немає хронічних захворювань, вірусів ВІЛ, СНІД, різних видів гепатиту, можуть стати донорами яйцеклітини і отримати після процедури близько 20 тис гривень. Чоловікам же за здачу сперми платять близько 250 грн. Можна пожертвувати навіть волоссям – за якісний «товар» нарахують до тисячі гривень.

Читайте також  Лідери країн світу вітають Україну з Днем Незалежності

 

Чорний ринок

Незаконна трансплантація, на жаль, не рідкість. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на чорному ринку щорічно проходить понад 10 тис операцій з продажу людських органів. Тобто, в середньому до 5-10% трансплантацій нирок в світі відбувається завдяки торгівлі людьми та транскордонній контрабанді. Охочі до легких грошей непогано наживаються на органах — від 1,2 до 8 млрд доларів на рік.

Попит на донорство Аби не нашкодити собі, можна продати  рогівку ока, нирку, частину печінки, легені і кістковий мозок. Наприклад, легені купують за 80-150 тис євро, цілу печінку — по 150-550 тис євро, частина печінки коштує близько 40 тис євро. 

Як відбувається процедура? 

Рогівка ока продається за 4-15 тис євро. Американські донори готові платити за нирку більше 250 тис євро, тоді як в Індії або Китаї ціна складе всього 15-60 тис євро. Кістковий мозок купують на грами, один коштує близько 20 тисяч доларів.

Дивіться: в Україні запускають пілотний проект із трансплантації органів

Залиште свій коментар