Головна / Новини / Суспільство / Скільки заробляють українці на продажі органів: повний прайс

Скільки заробляють українці на продажі органів: повний прайс

Більше тисячі пацієнтів в Україні потребують пересадки нирки, ще 45 – печінки. Через це попит на донорські органи зростає мало не щодня.

В цілому людське тіло коштує 45 мільйонів євро, як би страшно це не звучало. Деякі продають нирку, аби врятувати родичів – заплатити можуть 33 тисячі доларів, але це порівняно невисока ціна, максимум — 350 тисяч доларів.

Легальний спосіб заробітку?

Отримати прибуток можна різними методами: наприклад, здати кров. Гроші невеликі (всього 73 гривні, плюс обід та додатковий вихідний день), але користь суспільству значна. За плазму платять 96 гривень, проте процедура її забору триваліша і складніша.Скільки коштують людські органи в Україні? 

 
Здавати кров радять не частіше, ніж раз на три місяці, а плазму – раз на 14 днів.  Жінки 20-32 років, які мають дітей і у яких немає хронічних захворювань, вірусів ВІЛ, СНІД, різних видів гепатиту, можуть стати донорами яйцеклітини і отримати після процедури близько 20 тис гривень. Чоловікам же за здачу сперми платять близько 250 грн. Можна пожертвувати навіть волоссям – за якісний «товар» нарахують до тисячі гривень.

Читайте також  Какова специфика работы бюро переводов

 

Чорний ринок

Незаконна трансплантація, на жаль, не рідкість. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на чорному ринку щорічно проходить понад 10 тис операцій з продажу людських органів. Тобто, в середньому до 5-10% трансплантацій нирок в світі відбувається завдяки торгівлі людьми та транскордонній контрабанді. Охочі до легких грошей непогано наживаються на органах — від 1,2 до 8 млрд доларів на рік.

Попит на донорство 

Аби не нашкодити собі, можна продати  рогівку ока, нирку, частину печінки, легені і кістковий мозок. Наприклад, легені купують за 80-150 тис євро, цілу печінку — по 150-550 тис євро, частина печінки коштує близько 40 тис євро.

 

Як відбувається процедура? 

Рогівка ока продається за 4-15 тис євро. Американські донори готові платити за нирку більше 250 тис євро, тоді як в Індії або Китаї ціна складе всього 15-60 тис євро. Кістковий мозок купують на грами, один коштує близько 20 тисяч доларів.

Дивіться: в Україні запускають пілотний проект із трансплантації органів

Залиште свій коментарLoading...