Головна / Новини / Економіка / Тарифи в Україні на опалення злетять на третину: до чого призведе перерахунок ціни на газ

Тарифи в Україні на опалення злетять на третину: до чого призведе перерахунок ціни на газ

В Україні ціна на газ для постачальників тепла становитиме 7,42 грн. З урахуванням додаткових витрат, у результаті тарифи на тепло можуть злетіти на третину.Про це з посиланням на експертів повідомляє видання today. Ціна, яку пропонує “Нафтогаз”, – це не остаточна вартість газу, який дійде до виробника тепла. По дорозі вона “обросте” платою за транспортування, що призведе до неминучого збільшення тарифу на 30-40%, вважає незалежний енергетичний експерт Євген Паленка.


При цьому він також вважає, що таке неминуче підвищення тарифу на тепло спровокує зростання неплатежів з боку споживачів тепла. Це не дивно, адже люди і за теперішніх тарифів не можуть розплатитися за комуналку. А якщо тариф на тепло зросте ще на третину, то багато хто взагалі перестане платити.

Читайте також  «Слуги народа» поделились своим видением нового прожиточного минимума украинцев
Тому тепловикам доведеться передбачати у своїх тарифах ще й ризики неплатежів, тобто закладати ще більш високі тарифи на тепло. Народний депутат Олексій Кучеренко також вважає, що оголошений тариф на газ для тепловиків фактично, з урахуванням транспортування, буде на півтори-дві гривні вищим.

“Я коли запитав про ціну у пана Геруса, він сказав, що ця нова ціна на газ ніяк не вплине на тарифи і на рахунки для населення. Це помилка або маніпуляція. Швидше – друге. Бояться сказати. Я згоден, що в умовах, коли у нас і так великі борги населення… якою буде платіжна дисципліна в разі підвищення тарифів на 35-40%, складно спрогнозувати”, – зауважив Кучеренко.

Залиште свій коментар