Головна / Новини / Політика / ТЕРМІН0В0! “Будьте напоготові щосекунди!”: Секретар РНБО Олександр Турчинов екстренно звернувся до українців

ТЕРМІН0В0! “Будьте напоготові щосекунди!”: Секретар РНБО Олександр Турчинов екстренно звернувся до українців

Росія розгорнула вздовж кордону з Україною та в Криму наступальні підрозділи та озброєння, від наказу про наступ до масштабного вторгнення в Україну мине 2-3 години

Про це заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олександр Турчинов, передає Еспресо.TV.

“Російські підрозділи поблизу державного кордону спроможні впродовж 2-3 годин вторгнутися на територію нашої держави. У разі прийняття Москвою політичного рішення щодо розширення масштабів збройної агресії проти України 1-й та 2-й армійські корпуси вестимуть наступальні дії при посиленні російськими регулярними військами”, – сказав Турочинов.Секретар РНБО уточнив, які саме підрозділи розгортають і посилюють росіяни поблизу українського кордону.

Військова розвідка України фіксує значні зміни у структурі російських військ.

Як повідомив в ефірі передачі “Донбас. Реалії” представник ГУР МО України Вадим Скібіцький, з 1 грудня знову поблизу державного кордону російські військові з’єднання отримали оперативну готовність і здатні виконувати завдання на території України.
Також він повідомив про збільшення авіаційної компоненти ЗС Росії на українському напрямку. Було відновлено і модернізовано військові аеродроми. Розгорнуті на цих аеродромах підрозділи і частини оснащені сучасною технікою. Для отримання бойового досвіду льотні екіпажі Повітряно-космічних сил ЗС Росії активно залучалися до бойових дій у Сирії.

За словами представника ГУР МО України, російське військове угруповання, яке дислокується вздовж державного кордону України і в анексованному Росією Криму, може залучатися до проведення наступальних операцій, становить загрозу для нашої держави.

Читайте також  ЦИК получила более 70% протоколов: кто лидирует

“Уздовж кордону з Україною розгортається 3 нових дивізії: 3-я, 114-а та 150-та, які є з’єднаннями в складі додатково розгорнутих останніми роками трьох армій: 1-ї гвардійської танкової, 20-ї та 8-ї загальновійськових армій. Таке потужне військове угруповання має виключно наступальний характер. Вздовж кордону розгорнуто наземне угруповання до 50 тис. військових без урахування бойовиків 1-го та 2-го армійських корпусів на окупованому Донбасі”, – сказав голова РНБО.

 Турчинов також зауважив, що збільшення чисельності військових триває на окупованих територіях Донеччини та Луганщини.

“Триває публічна анонсованість збільшення чисельності 1-го та 2-го армійських корпусів на окупованому Донбасі з 35 тис. до 50 тис. людей. При цьому здійснюється гучна інформаційна кампанія щодо набору особового складу, яка, на думку експертів, має замаскувати перекидання на Донбас кадрових військовослужбовців і найманців з Росії”, – сказав Турчинов.

Крім того, за словами голови РНБО, в Криму наступальні підрозділи та озброєння перебувають у бойовій готовності.

“Командування ЗС РФ підтримує в постійній готовності підрозділи угруповання “Північ”, розгорнуті на півночі окупованого Криму. На півострові розміщено наступальне озброєння, в тому числі ракети, які можуть нести ядерні бойові частини”, – додав секретар Ради нацбезпеки.

Залиште свій коментарLoading...