Головна / Новини / Топ країн, куди найчастіше в’їжджали українці з біометричними паспортами

Топ країн, куди найчастіше в’їжджали українці з біометричними паспортами

11 червня минає рік, як громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн Європейського Союзу, окрім Великої Британії та Ірландії. Водночас з цим документом вони можуть потрапити до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

За інформацією Державної прикордонної служби, за рік 555 тисяч українців скористалися перевагами безвізового режиму.


Загалом за цей час було здійснено 20 мільйонів перетинів кордону з ЄС.

До цього числа входять три категорії: громадяни з паспортами старого зразка з довготривалими шенгенськими візами, громадяни із біометричними паспортами, які були видані до введення безвізу – в них також вклеєні шенгенські візи, і власне “чистий безвіз”: ті, хто їде з біометричними паспортами без шенгенської візи.

Читайте також  "Решено!" Зеленский определилися с ключевой должностью. Этого человека знают все

Було проаналізовано динаміку минулого року – від червня 2016 до червня 2017 року кількість перетинів кордону українцями становила близько 17,7 млн. Тож можна говорити про приріст – 2,3 млн за рік безвізу.

Близько 35% власників біометричних паспортів скористалися авіаційним транспортом (198 тисяч перетинів), інші – переважно автомобілями.

Загалом найбільш популярними наземними пунктами пропуску стали Польща (9,5 млн перетинів), Угорщина (4,5 млн) та Румунія (1,5 млн). Однак без віз найчастіше їздили через Румунію (135 тисяч), на другому місці Польща (118 тисяч), Угорщина – третя (67 тисяч).

Залиште свій коментарLoading...