У Білорусі засудили медика та журналістку, які заперечили слова Лукашенка про «п’яного» протестувальника, що загинув

У Білорусі засудили медика та журналістку, які заперечили слова Лукашенка про «п’яного» протестувальника, що загинув
У Білорусі засудили журналістку Tut.by Катерину Борисевич та медика Артема Сорокіна, які оприлюднили, що загиблий протестувальник Роман Бондаренко не був п’яним, як заявляв Лукашенко. Хлопець загинув після того, які невідомі у балаклавах жорстко побили його за червоно-білий прапор.

Про це повідомляє Euroradio.

Кримінальну справу щодо Катерини Борисевич та Артема Сорокіна порушили ще у листопаді 2020 року, тоді ж їх затримали. Медика та журналістку звинуватили у «розголошенні медичної таємниці, що спричинило тяжкі наслідки».

Річ у тім, що 13 листопада журналістка Борисевич опублікувала статтю про смерть протестувальника Романа Бондаренка, у якій вона посилалась на медичні документи та коментар лікаря Сорокіна. Медик стверджував, що загиблий хлопець мав «нуль проміле алкоголю у крові», попри те, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що загиблий нібито був п’яним.



Так, Московський районний суд Мінська засудив журналістку Борисевич до шести місяців позбавлення волі та штрафу у 2900 рублів (понад 31 тисячу грн). Медику Лікарні швидкої медичної допомоги Артему Сорокіну оголосили вирок у два роки колонії з відстрочкою покарання на рік.

Після оголошення вироку Сорокіна звільнили у залі суду, а Борисевич проведе за ґратами ще два місяці.



Справа Романа Бондаренка

Інцидент із Бондаренком стався ввечері 11 листопада у дворі багатоповерхівки, де він жив. Невідомі в цивільному одязі й балаклавах приїхали туди, аби знімати червоно-білі стрічки та прапори.

Спочатку з цими людьми конфлікт виник в іншого хлопця, але коли втрутився Бондаренко, один із силовиків (або ж хтось іще на службі влади) накинувся на нього. Хлопця сильно штовхнули, внаслідок чого він ударився головою об гірку. Потім його посадили в мікроавтобус і відвезли до відділку міліції.

Звідти Бондаренка вже доправили в лікарню в надважкому стані, зрештою госпіталізований хлопець помер. У міліції ж кажуть, що травми хлопець дістав «під час бійки», коли на нього напали «небайдужі громадяни», які хотіли зняти червоно-білу символіку.



Яка ситуація в Білорусі?

Із серпня 2020 року в країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.



Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову зайняв пост президента. А протестувальників силовики жорстко розганяють, затримують і загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.

Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.

Залиште свій коментар