У феєричному фіналі визначився переможець Ліги чемпіонів (фото, відео)

Англійський “Ліверпуль” ушосте в своїй історії виграв Лігу чемпіонів сезону 2018/2019 у фінальному матчі на стадіоні “Ванда Метрополітан” в Мадриді, обігравши земляків із “Тоттенхема” – 2:0.

Перед грою відбулася хвилина мовчання в пам’ять про знаменитого іспанського футболіста Хосе Антоніо Рейеса, який загинув у страшній автомобільній катастрофі вранці 1 червня.

Початок гри виявився шокуючим для фанатів “шпор”. Уже на 34-й секунді після передачі в напрямку Мане м’яч потрапив у руку Сіссоко. Словенський арбітр Дамір Скоміна навіть без перегляду VAR впевнено призначив 11-метровий. Удар чітко реалізував Мохаммед Салах.

Раптовий пенальті подарував “Ліверпулю” можливість грати на контратаках, значно зменшивши насиченість у матчі.

Всі спроби побудувати небезпечні атаки у номінальних господарів закінчувалися безрезультатно. Холостий контроль на своїй половині поля – ось і все, чим відзначилася команда Почеттіно в першу половину першого тайму.

За підсумками 45-хвилинки володіння м’ячем було 65% проти 35% – не на користь “Ліверпуля”. Незважаючи на це, всі спроби “Хотспур” усім складом перейти на чужу половину поля успіхами не увінчалися.

Неабиякий ажіотаж у глядача на трибунах викликав кумедний казус, коли на поле вибігла роздягнена вболівальниця.

Після перерви “Тоттенхем” великими силами пішов уперед. Харрі Кейн, котрий повернувся після важкої травми, поки не представляв реальної загрози для воріт Аліссона.

На 66-й хвилині Почеттіно випустив героя півфінального протистояння з “Аяксом” Лукаса Моура, котрий там оформив хет-трик.

У середині тайму м’яч уже не затримувався в центральному колі. Обопільні атаки “навалювали” то в одну, то в іншу сторону, але справжньої гостроти не було.

Кінцівка зустрічі пройшла в атаках “Тоттенхема”. Мерсисайдці влаштували щось на кшталт штурму, але голкіпер збірної Бразилії грав бездоганно.

Замість цього лондонці на 88-й хвилині пропустили найгострішу контратаку, яка завершилася для них фатально. Ван Дейк не добив до воріт, Матіп зіпхнув м’яч на Орігі, який забив із-під Альдервейрелда – 0:2.

“Тоттенхем” Англія – “Ліверпуль” Англія 0:2 (0:1, 0:1)

Голи: 0:1 – 2, пенальті Салах, 0:2 – 87 Орігі.

“Тоттенхем” – Льоріс, Алдервейрелд, Роуз, Тріпп’єр, Вертонген, Аллі (Льоренте, 82), Уінкс (Лукас Моура, 66), Сіссоко (Дайер, 74), Еріксен, Сон Хин Мін, Кейн.

“Ліверпуль” – Аліссон, Матіп, Робертсон, Александер-Арнолд, ван Дейк, Хендерсон, Фабіньо, Вейналдум (Мілнер, 62), Мане (Гомес, 90), Салах, Фірміно (Орігі, 58).