У Карелії етнічні вепси відмовилися брати повістки і пішли в ліси

У Карелії етнічні вепси відмовилися брати повістки і пішли в ліси

У Росії активно продовжується оголошена диктатором Володимиром Путіним “часткова” мобілізація. При цьому в Карелії (республіка у складі РФ) спроба відправити вепсів на війну провалилася.

Частина місцевих, яких хотіли мобілізувати – мешканців колишньої Вепської національної волості – відмовилася брати повістки, люди пішли в ліси. Про це повідомили у Telegram-каналі “From Karelia with freedom”.

“У результаті відправлений з Петрозаводська автобус відвіз напередодні лише кілька людей з Рибріки, а в Шелтозері забирати не було кого”, – сказано в повідомленні.

Зазначимо, що мобілізуватись у Карелії відмовляються вепси – фінно-угорський народ, який проживає на північному сході Європи. Земля вепсів називається Вепсанма, її територія знаходиться у межах Республіки Карелія, Ленінградської та Вологодської області РФ.

У Карелії етнічні вепси відмовилися брати повістки і пішли в ліси

За версією керівника Центру фінно-угорських народів Естонії Яака Прозеса, президент РФ Володимир Путін за походженням вепс.
“Що ж стосується Путіна, то у нього, мабуть, дійсно є фінно-угорське коріння – очевидно, він походить з народності вепсів. З цього не можна робити бозна-які висновки, от і у Леніна і Молотова теж було мордовське коріння…І все ж таки державна влада Росії під час правління Путіна стала краще ставитися до фінно-угорських народів. Віднести це на рахунок походження Путіна, чи зміни національних уявлень або міжнародного тиску – не знаю”, – писав Прозес.​_

Залиште свій коментар