Головна / Новини / Суспільство / У Львові священник приватизував храм і подарував доньці

У Львові священник приватизував храм і подарував доньці

Тепер віряни змушені молитися в церковному дворі.

Про це повідомив декан Львівської парафії ПЦУ отець Олег Древняк у Facebook, передає Espreso.

“Свята літургія при зачинених дверях незаконно приватизованої церкви парафії Святого Духа (вул. Суботівська, 15)”, – написав отець і в коментарях зазначив, що настоятель церкви приватизував храм, який будувала громада, а пізніше подарував його своїй доньці.Отця Олега Древняка призначив владика Макарій замість о. Павла Горуйка, який і приватизував храм. Горуйко через шахрайський спосіб став власником території церкви “Святого Духа”.

Як повідомив отець Олег Древняк, парафіяни церкви дізналися про шахрайство лише тоді, коли змінювали документи, щоб перереєструвати храм з УАПЦ на ПЦУ. Коли люди звернулися до отця, щоб він пояснив ситуацію, то Горуйко поміняв замки, і тепер парафіяни змушені служити Службу Божу у дворі церкви.
“Парафіяни одноголосно проголосували за перехід в лоно ПЦУ. Коли почали реєструвати в липні новостворену громаду, то з’яснилася така ситуація із приватизацією. Владика сказав отцеві, щоб він віддав громаді все майно, яке забрав у них. Він цього не зробив. Тоді парафіяни не пустили його до церкви. Горуйко викликав поліцію, показав документи, які засвідчують, що це його власність. Тоді владика видав указ, щоб у місячний термін Горуйко повернув храм. Він цього не зробив, натомість переписав церкву на дочку. Коли дочка приїхала, то сказала, що не має бажання, щоб хтось заходив у ту церкву. Змінили замки, і фактично церква стала доступною лише для Горуйка”, – розповів отець Олег Древняк.

Читайте також  Чесні поради 30-річним від 60-річних. Це варто прочитати!

Цікаво, що церковнослужителі не можуть відлучити отця Горуйка від церкви, адже офіційно він не є у ПЦУ. Досі він був в автокефальній церкві, але вона зникла після об’єднавчого собору.

Отець Олег Древняк також повідомив, що не пам’ятає таких випадків, щоб священники приватизовували церкви.

“Скажу навіть більше, що є дуже малий відсоток, коли самі громади приватизують церкви. Це дуже складно зробити. Так робили у 1990-х роках, коли була “війна за церкви” між греко-католиками та православними. Однак Горуйко зробив дуже цікаві документи. Скликав нібито парафіяльні збори (хоч люди про них не чули), які винесли доручення переписати храм у його особисту власність. Продавцем від імені громади вказаний Нарольський Олег Лукич, якого називають владикою Лукою, хоча ніякого стосунку до церкви він не має. Тобто тут фігурує певна шахрайська схема. Бо церква належить громаді, а не комусь конкретно, це комунальна власність”, – розповів отець Олег Древняк.

Журналісти місцевого телеканалу спробували взяти коментар в о. Павла Горуйка, однак той відмовився їм щось говорити. Натомість запросив на Службу Божу на конкретну годину. Однак сам у зазначений час не з’явився.

Громада церкви “Святого Духа” вже звернулася до суду, щоб визнати момент купівлі-продажу храму недійсним. Відкрито кримінальну справу за фактом шахрайства. Люди сподіваюся, що суд опечатає церкву до остаточного рішення. Вони готові правити обряди навіть у наметі, однак не хочуть змиритися з тим, що їхній храм кимось приватизований.

Залиште свій коментарLoading...