Відповідне рішення ухвалили в Альянсі. Це трапилось, за версією ЗМІ, після зустрічі очільників МЗС країн НАТО у Ризі.



У НАТО заявили про готовність надати авіацію Україні у випадку нападу Росії

У Ризі очільники МЗС зустрілись для того, щоб обговорити боротьбу з:

  • накопиченням російських військ біля кордону України;
  • запобігання повторенню російської окупації українських територій 2014 року чи гіршому сценарію.

Після цього держсекретар США Ентоні Блінкен заявив журналістам, що Альянс єдиний у цьому питанні та відповість Росії низкою серйозних економічних санкцій та додатковими зусиллями для посилення оборони НАТО на східному фланзі. Зокрема там назвали 4 ймовірні сценарії розвитку подій.



Перший – ймовірний план Росії окупувати всю Україну. У такому випадку в Альянсі назвали ймовірну відповідь.

Реакція Заходу на повномасштабне вторгнення може бути жорстокою, можливо включатиме надання Україні повітряної підтримки, якщо Україна програватиме битву, навіть попри відсутність зобов’язань за п’ятою статтею,
– мовиться у повідомленні.

Інші три передбачають зокрема:

  • захоплення всієї берегової лінії України від Донецька до Молдови, включно з Одесою;
  • захоплення берегової лінії від Донецька до Криму вздовж Азовського моря, включно з Маріуполем;
  • анексію окупованого російськими військами регіону Донбасу.

Окрім того, за версією видання, у НАТО є варіанти реакцій на кожен з цих сценаріїв, зокрема:

  • на другий – реакція Заходу також була б жорсткою, включаючи тісніші відносини НАТО з неокупованою частиною України щодо допомоги у захисті;
  • на третій – очікується сильна реакція з боку НАТО – масштабні санкції та постачання зброї до Києва. Проте, ймовірно, Захід не посилатиме військову силу для безпосередньої підтримки українських військ, оскільки бойові дії відбуватимуться не поблизу кордонів НАТО і переважно в російськомовних районах;
  • на четвертий – Захід, ймовірно, відповість дипломатично, значно посиливши економічні санкції та масове постачання зброї Україні, але не розгортатиме своїх війська для захисту України.

Варто сподіватися, що Володимир Путін прийме запрошення Ентоні Блінкена в Ризі, щоб відновити участь у мирному процесі “Мінськ-2”, а не використовувати одну з наведених альтернатив. Світ – вже дуже небезпечне місце, а російська збройна агресія проти України зробить його набагато небезпечнішим,
– мовиться у виданні.



Скупчення військ Росії біля кордону з Україною

  • Наприкінці жовтня 2021 року американські ЗМІ заявили, що Росія скупчила війська біля кордону з Україною. Це викликало занепокоєння в Європі та США.
  • У листопаді українська розвідка повідомила, що Росія стягнула до кордону з Україною 94 тисячі осіб російських військових. Також пояснили, що Кремль планує взяти Україну в “кільце”, адже війська скупчили вздовж окупованого Криму, східного й північного кордону з Росією та Білоруссю.
  • Ймовірно, через це Джо Байден провів двогодинні перемовини з Володимиром Путіним 7 грудня. Згодом у Білому домі заявили, що військові дії Росії матимуть наслідки у вигляді жорстких санкцій. Президент США підтвердив свою підтримку суверенітету і територіальній цілісності України.
  • Натомість у Путіна бідкались, що Північноатлантичний альянс начебто пробує “освоїти українську територію та нарощує потенціал біля російського кордону”.
  • ЗМІ раніше писали, що у випадку широкомасштабних бойових дій з Росією, НАТО може надати українській армії зброю, системи ППО і РЕБ, а також розвіддані щодо Москви.

Внаслідок вторгнення в Україну сталося те, чого Росія завжди боялася – дивіться відео