У Росії вирішили зробити два різні курси рубля

У Росії вирішили зробити два різні курси рубля

Банк Росії рекомендував кредитним організаціям скоригувати підходи до встановлення курсів купівлі-продажу іноземної валюти клієнтам-юрособам.

Про це йдеться з листа центробанку на адресу кредитних організацій, передає РБК.

Банк Росії рекомендує, щоб для компаній-імпортерів, які купують валюту для розрахунків за імпортними контрактами, максимальне відхилення курсу в банку від біржового рівня не перевищувало 2 рублі.



Таке ж граничне відхилення пропонується встановити для корпоративних клієнтів, які мають валютні кредити або єврооблігації, якщо валюта купується для розрахунків за такими зобов’язаннями.

Для юросіб, що купують валюту з метою здійснення операцій із дозволу спеціальної урядової комісії, вартість придбання теж не має перевищувати біржовий курс більш ніж 2 рублі.



Для інших компаній, навпаки, пропонується розширити діапазон спредів (різниці між ціною купівлі та продажу валюти) щодо обмінних операцій у доларах, євро та фунтах стерлінгів.

Банкам рекомендується встановлювати курси з відхиленням щонайменше 10 рублів від біржових рівнів. Таким чином, умови обміну валюти для цих компаній будуть менш вигідними.

ЦБ запропонував банкам змінити умови проведення обмінних операцій для бізнесу, “щоб забезпечити стабільність на фінансовому ринку та запобігти суттєвому нарощуванню зобов’язань банків у валюті перед юрособами та фізособами”, наголошується у документі.

До цього часу Банк Росії ніколи не намагався впливати на обмінні курси, які встановлюються самими банками, зазначає економіст з Росії та СНД компанії “Ренесанс Капітал” Софія Донець. Але вважає це “логічним продовженням” заходів щодо контролю за операціями з готівковою іноземною валютою, які вже запроваджено для фізосіб та компаній.

“На практиці це означає, що дедалі більше віддаляються умови проведення операцій з валютою для тих, “кому можна” – хто отримує, наприклад, дозвіл урядової комісії – та “кому не можна”. Все спрямоване на те, щоб дестимулювати фінансові потоки та залишити лише ті, що пов’язані з торговельною діяльністю, з погашенням боргів”, – пояснила експертка.



Подібні заходи сильно обмежать спекулятивну купівлю-продаж валюти компаніями з метою отримання доходу, каже керуючий директор з валідації “Експерт РА” Юрій Бєліков.

“По суті, нормальними операціями, які можуть здійснюватися за поточним ринковим курсом, визнається цільове придбання іноземної валюти для розрахунків з постачання та виконання номінованих в іноземній валюті зобов’язань”, – сказав він.



У цьому випадку придбана валюта майже відразу використовуватиметься в розрахунках бізнесу, а не залишатиметься на депозитах та рахунках банків, тобто не перетворюватиметься на зобов’язання кредитних організацій.

Залиште свій коментар