Головна / Новини / У Сенаті США пообіцяли збільшити розмір військової допомоги для України

У Сенаті США пообіцяли збільшити розмір військової допомоги для УкраїниОчільник українського МЗС Дмитро Кулеба провів телефонну розмову головою Комітету у закордонних справах Сенату США Робертом Менендесом. Під час дискусії Менендес від імені Сенату США висловив занепокоєння агресивними діями Росії на кордоні з Україною.

Джерело: МЗС України


За словами Роберта Менендеса, нарощення військової присутності Росії є загрозою не лише безпеці України, але й США та Європи.

Підсумки розмови

Дмитро Кулебадетально поінформував американського сенатора щодо актуальної безпекової ситуації у зоні російсько-українського конфлікту та вздовж українського державного кордону. Він також наголосив на діях Росії:  • в Азово-Чорноморській акваторії,
  • мілітаризації тимчасово окупованого Криму, Чорного та Азовського морів.

Позиція Сенату США

Голова Комітету наголосив, що агресія Росії проти України є абсолютно неприйнятною для США і цивілізованого світу, та запевнив, що будь-який новий її етап матиме для Москви тяжкі наслідки. Роберт Менендес запевнив Дмитра Кулебу у непохитній підтримці територіальної цілісності та суверенітету України, готовності Сенату США і надалі рішуче підтримувати свого стратегічного партнера.


Читайте також  “Щоб не плутати іноземців”: Українська авіакомпанія відмовилась змінити зросійщену назву Києва

Наостанок він повідомив, що очікує схвалення в очолюваному ним сенатському комітеті законопроєкту про безпекове партнерство з Україною, який передбачає збільшення розмірів щорічної військової допомоги, включно з наданням летальної зброї.

Наостанок Дмитро Кулеба підкреслив, що Україна високо цінує багаторічну двопартійну підтримку Конгресу Сполучених Штатів.

Загострення на Сході України: головне

  • Росія почала нарощувати свою військову присутність на кордоні з Україною ще з кінція березня 2021 року. Країна-агресор перекидає військових та техніку до окупованого Криму.
  • Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що зараз понад 150 тисяч російських військових перебувають на кордоні України та у Криму. У Пентагоні вже зазначили, що кількість зброї РФ точно більша, ніж у 2014 році.
  • Український президент Володимир Зеленський вчергове наголосив, що Україна не хоче війни, але готова захищати свої землі від ворога.

Війська Росії біля кордонів України

Залиште свій коментар