Головна / Новини / Економіка / Україна рекордно зменшила продаж свинини за кордон

Україна рекордно зменшила продаж свинини за кордон

У січні-травні 2018 року Україна експортувала 0,92 тис. т свинини. Це у 3,4 рази менше, ніж в аналогічний період 2017-го.
“Трикратно скоротилися не лише обсяги експорту свинини, а й “притік” валютної виручки в Україну за рахунок таких операцій. Якщо зовнішня торгівля свинини за п’ять місяців 2017-го дозволила вітчизняним трейдерам отримати 6,31 мільйона доларів, то 2018 року Україна заробила 2,13 мільйонів доларів”, – каже аналітик асоціації “Свинарі України” Олександра Бондарська.
Імпорт свинини в Україну за перші 5 місяців 2018 року зріс в 6,6 рази – до 5,2 тис. т.
“Водночас за перші п’ять місяців минулого року Україна імпортувала 1,9 тисяч тонн. Цьогоріч витрати на імпорт збільшилися більш як у 3,5 рази. Зокрема, через зростання середньої вартості кілограму завезеної продукції.
Також урізноманітнилась товарна структура імпорту.
Так, у першій половині 2017-го імпорт лопаток та окостів не здійснювався. Зараз їх завозять як замороженими, так і охолодженими”, – наголосила Бондарська.В основному Україна купує свинину в Нідерландів. За 5 місяців поточного року поставили м’яса на $2,2 млн. На 2-му місці – Німеччина ($1,7 млн), 3-му – Данія ($1,6 млн).

Залиште свій коментар


Читайте також  Коломойскому "простили" миллиардные долги перед ПриватБанком: все подробности

Loading...