Головна / Новини / Здоров'я / Українці живуть менше на 10 років

Українці живуть менше на 10 років

“Українці повинні розуміти, що є не лише громадянами своєї держави, а й усього світу. Однак, і представники діаспори часто не розуміють сучасних українських реалій, адже сприймають державу лише через призму своїх старших родичів.”

Про це в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (на телеканалі ZIK) розповіла в.о. міністра охорони здоров‘я Уляна Супрун.

«Зараз ми займаємось системою охорони здоров‘я, бо усе це є люди. В інших країнах світу трансформація цієї сфери уже відбулася. Відтак, там громадяни отримують набагато кращу допомогу. Українці ж живуть на десять років менше, ніж наші європейські друзі», – розповіла Супрун.
Тож вона зазначила: враховуючи цей показник, «тут щось не так». Адже за 25 років незалежності ситуація замість покращення лише погіршилась.«Потрібно, щоб сюди знайшли нові ідеї. Тому ми створили майданчик, аби вони йшли не лише від Уляни Супрун, яка приїхала з-за кордону, а від самого українського суспільства та іноземних партнерів, які хочуть допомогти», – підкреслила вона.

Читайте також  У половини жінок і третини чоловіків розвивається деменція або хвороба Паркінсона

Тому, на її думку, дуже важливо, аби українці розуміли, що є «громадянами світу», а не лише своєї держави.

«Однак, нас всіх об‘єднує наше українство. Діаспора 70 років боролась, щоб Україну визнали окремою державою. Після Незалежності ж багато хто уже почав відпочивати», – зауважила Супрун.

На її думку, багато хто знає Україну через призму своїх старших родичів, або ж були тут востаннє років 25 тому. Саме через це такі діаспоряни не розуміють сучасних українських реалій.

Однак, коли українці приїжджають у США чи в Канаду, часто ще недосконало володіють англійською. Однак там це сприймається нормально. Натомість тут, на її думку, часом «принижують» представників діаспори саме через їхній акцент.

«Це також неправильно. Адже мусимо поважати один одного», – вважає Уляна Супрун.

Залиште свій коментарLoading...