Головна / Новини / Економіка / Українці зможуть отримувати десятикратну компенсацію за комуналку: законопроєкт

Українці зможуть отримувати десятикратну компенсацію за комуналку: законопроєкт

Українці в тому разі, якщо постачальник комунальної послуги надішле завищену платіжку, зможе отримувати від нього компенсацію в десятикратному розмірі (від “зайвої” суми).

Про це йдеться в законопроєкті №3097, який 19 лютого народні депутати відправили в комітет на доопрацювання. Автори документа – нардепи від “Батьківщини” Олександр Абдулін та Сергій Власенко.


“Чим викликаний такий законопроєкт? По-перше, абсолютно захмарні тарифи, про які знають усі. До нас зверталися ще і з питань того, що постачальники надають завищені платіжки. Не за договорами, не за тарифами. У такому випадку споживач зможе отримати компенсацію”, – сказав Сергій Власенко.

Читайте також  Будет ли банкнота в 1000 гривен?

Згідно з документом, допущення помилок у платіжках на постачання природного газу, води, електричної, теплової енергії набуло масового характеру. Часто громадянам, які отримали такі розрахункові документи, доводиться роками доводити неправильність нарахованої вартості за послуги.

“Постачальник природного газу, води, електричної, теплової енергії … зобов’язані побутовим споживачам, кінцевому споживачеві комунальної послуги нараховувати вартість спожитих ним послуг, яка розраховується відповідно до затверджених стандартів і визначених у договорі ціни і тарифу, зокрема і тарифу за поставки (транспортування), якості та кількості”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Залиште свій коментар