Головна / Новини / Суспільство / Українці знайшли геніальну схему розмитнення “євроблях”: збереже гроші та нерви

Українці знайшли геніальну схему розмитнення “євроблях”: збереже гроші та нерви

В Україні з’явилася нова “схема” для обходу законодавчого розмитнення євроблях. Водії реєструють авто на польську фірму нібито для того, щоб поставляти товар для українських компаній. В такому разі, нещебто, розмитнювати машину не потрібно, передає TCH.

На українсько-польському кордоні застрягли активісти “Авто Євро Сили” на 12 авто. Прикордонники відмовляються пропускати нерозмитнені машини без застави, а водії відмовляються їхати назад. Вони впевнені, що якщо авто перевозять товар, розмитнювати їх не потрібно.

Читайте також  Тепер я посмішку твою ловитиму на небі: Зворушливий вірш пам’яті трагедії в Тегерані

Ці автомобілі зареєстровані на литовську фірму, яка направила вантаж в українську компанію. За словами активістів, українців найняли громадяни Литви, але “вантаж” залишив митників у легкому подиві – у кожній машині лежить по коробці папери. На кордоні говорять, що оскільки легковики комерційний вантаж перевозять, пропустити авто не можуть.
“Україна і Литва мають угода про міжнародні перевезення пасажирів і вантажів. І цією угодою передбачено, що вантажні перевезення здійснюються вантажними транспортними засобами”, – заявив начальник управління організації митного контролю Львівської митниці Степан Бочаров.Активісти не заперечують, що це нова схема для ввезення євроблях, але вважають, що діють законно.

“Це не нова схема, такі спроби були і раніше під розумінням транспортного засобу комерційного призначення. Але згідно тих самих угод – ці спроби були припинені”, – стверджують митники.

Юристи заявляють, що вантаж можна перевозити тільки на вантажному авто. Проте, активісти можуть використовувати іншу лазівку: треба довести, що між водіями та литовською фірмою не трудові, а цивільно-правові відносини.

“Вважаю, що законодавець повинен негайно цю маленьку лазівку в законі закрити, щоб не утворилася велика діра в кордоні, яка і породила ввезення великої кількості евроблях”, – впевнений юрист Олег Мицик.
Залиште свій коментарLoading...