Головна / Новини / Економіка / Українцям показали “офіційну” статистику. Виявляється, ми казково багаті

Українцям показали “офіційну” статистику. Виявляється, ми казково багаті

Згідно з офіційною інформацією Держстату, середня номінальна заробітна плата українців у 2,1 раза перевищила рівень мінімальної заробітної плати, – пише Politeka

“Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій січня 2018 року склала 7 711 грн”, — зазначили у відомстві.

У той же час відзначається, що в порівнянні з груднем 2017 року, розмір середньої номінальної зарплати зменшився на 12,1%.Як стверджують чиновники, на початку року таке зменшення відбувається нібито з причини того, що в грудні здійснюються нарахування одноразових виплат винагород за підсумками роботи за рік, за вислугу років, компенсаційних виплат за невикористану відпустку.
При цьому, за останні 12 місяців номінальна заробітна плата зросла на 28,4%. Індекс реальної заробітної плати у січні 2018 року порівняно з груднем 2017 року становив 86,6%, а відносно січня 2017 — 112,3%.

Нагадаємо, українців, які вийшли на пенсію після служби в органах внутрішніх справ, чекає різке підвищення соціальних виплат. Їм з 1 січня цього року підвищать пенсійне забезпечення на 50%. Більш того, в період з січня по березень наступного року їм підвищать пенсії ще на 75%.

Читайте також  Закон про державну мову в Україні! Які штрафи передбачені за його порушення!

Також стало відомо, що українські споживачі збільшують борги за комунальні послуги через погіршення платоспроможності населення. У період з листопада по грудень заборгованість споживачів за газ зросла на 13,5%.

За словами економічного експерта Всеволода Степанюка, борги українців за комуналку зростають внаслідок зниження купівельної спроможності, зростання тарифів і девальвації гривні. Також він уточнив, що українці не можуть оплатити суми, зазначені в платіжках. Він пов’язує це з нестабільністю гривні. Із-за девальвації національної валюти зростає вартість імпортованого газу, ціни на який впливають на комунальні тарифи.

Залиште свій коментарLoading...