Головна / Новини / Статті / Українцям тричі перерахують пенсії: хто отримає різку надбавку

Українцям тричі перерахують пенсії: хто отримає різку надбавку

Українців цьогоріч чекає ще одне підвищення пенсій – у грудні мінімальна виплата збільшиться на 74 грн, а максимальна – на 740 грн. А вже в наступному році, з урахуванням нового бюджету, очікуються щонайменше два перерахунки: в результаті зростання прожиткового мінімуму і завдяки осучасненню.

Точні цифри будуть відомі після презентації проєкту бюджету на наступний рік. Однак в уряді Гройсмана, який пішов у відставку, але встиг зверстати бюджет, вже анонсувати нові розміри зарплат і пенсій.

OBOZREVATEL розібрався, скільки отримуватимуть українці.

Що буде з пенсіямиПенсії в 2020-му підвищать декілька разів – у липні та в грудні. У результаті мінімальна пенсія повинна збільшитися з нинішніх 1564 грн до приблизно 1800 грн. Також варто зазначити, що за мінімальної зарплати 6,5 тис. грн (таку раніше анонсували) частина українців зможе претендувати на виплату на заслуженому відпочинку в розмірі 2,4 тис. грн.

Так, згідно із законом, українці у віці від 65 років, які виконали норму щодо стажу (30 років для жінок і 35 – для чоловіків) мають право на пенсію в розмірі не менше 2,4 тис. грн. Якщо ж їхній розрахунковий розмір пенсії нижчий, то різницю повинні компенсувати з державного бюджету.
Водночас у разі зростання мінімальної пенсії до 1,8 тис. грн максимальний її розмір, на який мають право українці з високими (щонайменше у 8 разів вищими за середню) зарплатами або особливими правами, становитиме 18 тис. грн. Підвищення мінімалки вплине лише на тих, хто нині отримує менше за вказану суму. Решта ж українців отримуватимуть виплати за формулою. Щоправда, вже у березні 2020-го їхні пенсії перерахують із урахуванням розміру інфляції та динаміки зарплат.

Українцям тричі перерахують пенсії: хто отримає різку надбавку

Для прикладу, в 2019-му після такого ж перерахунку 8,1 млн пенсіонерів отримали надбавку – в середньому 255 грн. Кожну пенсію підвищили індивідуально. Так, від 100 до 400 грн отримали 2,5 млн осіб, від 400 до 700 грн – понад 1,5 млн, від 700 до 1000 грн – 500 тис. громадян. Ще 2 млн 100 тис. пенсіонерів, які мають великий трудовий стаж і пенсію нижче 1700 гривень, отримали разові виплати в розмірі 2410 грн.

Читайте також  Що треба знати батькам школярів до 1 вересня

Орієнтовно це відбудеться в березні, коли Пенсійний фонд та інші відомства зберуть дані щодо інфляції і середньої зарплати.

Директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вказує: головна проблема залишається – дефіцит Пенсійного фонду в 2019 році становитиме 167 млрд грн. Незважаючи на проведену реформу, “діра” збільшується з кожним роком. І на це не можуть не звернути увагу кредитори України.

“Торік у грудні, коли остаточно стало зрозуміло, яким буде дефіцит Пенсійного фонду, ми почули від уповноважених осіб Світового банку досить цікаві заяви щодо того, що Україні не минути перегляду пенсійної реформи і підняття пенсійного віку до 65 років”, – зазначив Пендзин.

Як отримати більше за всіх

Найвищі пенсії в Україні отримують ті, хто мав особливі права. Це судді у відставці, нардепи на заслуженому відпочинку. Їхня виплата може досягати більше 20 тис. грн. Уже декілька років в Україні діє обмеження – ніхто не має права отримувати пенсію вище 10 прожиткових мінімумів. Це 1497 гривень.

Дивіться відео на тему:

За підрахунками OBOZREVATEL, щоб отримати максимальну пенсію, звичайному українцю необхідно платити внески із зарплати, яка всемеро вища за середню. За останніми даними, це приблизно 72 тис. грн. Проте й українці із середнім достатком мають шанс подумати про майбутню старість.

Працювати офіційно. Вимоги щодо стажу в Україні підвищують щорічно. У результаті ті, кому залишилося до пенсії більше 8 років, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60, повинні будуть мати 35 років стажу. І щоб не опинитися в пенсійному віці, але без пенсії, важливо працювати офіційно. Крім того, чим вища “біла” зарплата, тим краще. Якщо ви офіційно працевлаштовані, але на мінімалку, то на гідну пенсію можна не розраховувати.

Залиште свій коментарLoading...