Головна / Новини / Суспільство / Українські заробітчани тисячами тікають із Польщі

Українські заробітчани тисячами тікають із Польщі

Останнім часом охочих виїхати на роботу за кордон, або й взагалі – змінити місце проживання назавжди, стає все менше. Дуже багато тих, хто вже їхав на сезон до Польщі, чи іншої сусідньої країни і отримавши не надто приємний досвід, вирішив ніколи не повертатися.За статистикою таких налічується близько 43%. Ще 65% відверто відповіли, що жодного разу не замислювалися про трудову міграцію. Зупиняє українців передусім складність офіційного оформлення на роботу, несвоєчасна виплата зарплати, ненормований робочий день, надумані штрафи та повне юридичне безправ’я:
 

«Після місяця роботи господар відмовляється платити людям зарплату. І кажуть: «Якщо ти будеш скаржитися, я подзвоню в поліцію або у міграційну службу, і вони тебе депортують», – пояснив керівник Міжгалузевої профспілки українських заробітчан у Польщі Юрій Карягін.Співробітники Київського міжнародного інституту соціології провели дослідження, запитавши «Чи замислювалися ви про виїзд з України?», на що більшість респондентів сказали: «Ні, не спадало на думку».
Бояться наші співвітчизники і перетворитися на чужині на «людей другого сорту». Грає роль погане знання мови, без якого вам платитимуть значно менше, аніж місцевим.

Крім того, не на останніх позиціях і кар’єрний зріст. Таких перспектив, якщо поглянути правді у вічі, вкрай мало. Хіба що володіти навиками програмування, чи дизайну, або на крайній випадок обзавестися знайомими в іншій країні, котрі по протекції допоможуть із працевлаштуванням.

Дивіться: польський виклик українським заробітчанам

Залиште свій коментар
Читайте також  Під Дніпром викопали мішки з речами загиблих під Іловайськом бійців