Українцям розкрили всю правду про секонд-хенд

Українцям розкрили всю правду про секонд-хенд

При тому, що постійно зростають ціни на все, більшість українців вигадують способи, як заощадити гроші в рамках сімейного бюджету. Секонд-хенди пропонують придбати одяг за копійки. Але чи безпечні такі покупки? Звідки прямують до України всі ці вживані речі? Продають їх, начебто, за низькими цінами. Втім, тотальне здорожчання не оминуло навіть “секонди”.

Якщо раніше найдорожчі речі коштували пару десятків гривень, то зараз там можна знайти речі, особливо верхній одяг та взуття, і за тисячі. Вживаний одяг та взуття за кордоном збирають майже однаково. Там це гуманітарна допомога. Тут – прибутковий бізнес.

Одяг та взуття їдуть до України передусім з Європи, а ще зі Сполучених Штатів тощо. Секонд-хенд надсилають як гуманітарку. Також існують комерційні організації, що також приймають вживані речі. Потім сортують. При цього дещо йде на переробку, решту викладають на прилавки. До України такий одяг приходить після обробки. Це перевіряють на митниці та видають спеціальні документи, які підтверджують контроль.



Лабораторна експертиза, куди журналісти віддали речі з українських точок реалізації, довела, що в деяких речах наявний формальдегід. Всього 13 мкг/г, при нормі в 75. Тобто санітарні норми та правила відповідють вмісту речовини та ph. Після прання формальдегід вимивається. А ось у дитячих джинсах фахівці виявили рівень кислотності понад норму, проте прання також все виправило.

“Якби не закупи для ощадливих у секонд-хендах, 80% українців ходили б голі та босі. Тому що це єдина можливіть для більшості купувати якісний одяг та взуття за доступними цінами”, переконаний президент Всеукраїнської асоціації дилерів одягу секонд-хенд Владислав Мясоєдов.



А ось Тетяна Ізовіт, що представляє Асоціацію підприємств легкої промисловості, до секонду відноситься вкрай негативно. Вона стверджує: ті, хто його купують, обкрадають самих себе. Бо платять за одяг, який мають роздавати безкоштовно.

Залиште свій коментар