Головна / Новини / Суспільство / В архіві США виявили малюнок, присвячений відомому українцю

В архіві США виявили малюнок, присвячений відомому українцю

В Архіві наукового товариства ім.Т.Шевченка у США знайдено малюнок 1923 року, який присвячений знаменитому балетмейстеру з Черкащини, учаснику Української революції 100-річної давнини Василю Авраменку.


Ілюстрацію виявив В’ячеслав Бугайов – автор ідеї, продюсер і сценарист нещодавно віддрукованого в Києві українського фантастичного коміксу в жанрі альтернативної історії “ВОЛЯ:The WILL”, події в якому розгортаються на фоні розквіту Української Держави 1918 року.

“На малюнку невідомого художника – одягнений у синьо-жовте козак рубає шаблею змія, розмальованого під російський триколор. Під малюнком – підпис від руки: “Авраменко в ролі Гонти відрубує голови гадові, що лізе на Україну”, – йдеться у повідомленні.Василь Авраменко. Фото зроблене під час одного з виступів знаменитого українського балетмейстера у США
Відомий майстер сучасної військово-історичної ілюстрації, художник Богдан Піргач зазначив:

“Очевидно, (на малюнку) Авраменко Василь Кирилович, який народився 22 березня 1895 року у Стеблеві Корсунь-Шевченківського району сучасної Черкащини, а помер 6 травня 1981 року у Нью-Йорку – знаменитий український балетмейстер, хореограф, актор, кінорежисер і педагог”.

Водночас інші фахівці підтверджують: “Василь Авраменко – на еміграції у США з таким прізвищем – дійсно єдина знаменитість, чию творчість можна було прирівняти до нещадного удару по ворогу на культурно-просвітницькому фронті.

До того ж, малюваний козак, який рубає гада, пританцьовує з шаблею як в українському гопаку, і обличчям дійсно схожий на Василя Авраменка”.

Джерело: ukrainianpeople.us
Залиште свій коментар
Читайте також  Баржа з херсонськими кавунами: скільки коштує та наскільки безпечна ягода