Головна / Новини / Статті / В історії є лише два полководці, які не програли жодної битви, і один з них – українець

В історії є лише два полководці, які не програли жодної битви, і один з них – українець

Маловідомий факт: на світі є лише два полководці, які не програли жодної битви, всі походи закінчили успішно, захопили всі міста, які брали в облогу.

Один з них це Олександр Македонський неофіційно визнаний найкращим полководцем всіх часів та народів.

А другий це український козак Іван Сірко (1605-1680). Він обирався запорожцями на посаду кошового отамана рекордну кількість раз.Сірко мав феноменальний військовий талан. За життя він провів 55 походів проти Османської імперії, 65 великих битв та 179 сутичок з ворогами і у всіх з них здобув перемогу. Під його керівництвом козаки захоплювали: Очаків, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Кілію, Тягиню (Бендери), Арабат, Перекоп, Ясси, Кафу, Бахчисарай, Трапезунд.
Перша велика перемога по командуванням Сірка сталася в 1646 році під час тридцятирічної війни. Запрошений французами 2,5-тисячний загін запорізьких козаків, на чолі яких стояли Богдан Хмельницький та Іван Сірко за одну ніч взяли, на той час іспанську фортецю Дюнкерк, яку французька армія принца Конде не могла захопити п’ять років. Фортеця Дюнкерк знаходилася в руках іспанців, і мала стратегічне значення — її називали “ключем від Ла-Маншу” Вдячні французи на честь перемоги Івана Сірка встановили пам’ятник козакам на березі Ла-Маншу.

Читайте також  Вор, алкоголик и убил родного брата: развенчаны главные фейки о Порошенко

На початку 1670-х років на переправі в пониззі Дніпра Сірко з 2 тисячами козаків розбив 10-ти тисячну татарську армію.

У 1675 році, в битві біля Чортомлицької Січі, під його керівництвом була розбита 15-ти тисячна турецька армія. Унаслідок нічного бою з 15-ти тисяч яничарів врятувалося лише 3 тисячі, а втрати козаків не перевищили 50 осіб.

Часом з цією перемогою пов’язують лист Мухамеда IV до запорожців і славнозвісну відповідь йому.

Наступного року Сірко здійснив з 20-ти тисячною козацькою армією похід у Крим і став першим козацьким отаманом кому вдалося захопити столицю Кримського ханства Бахчисарай.

Цікаво, що його талант полководця створив серед козаків міф, що Сірко є характерником (чаклуном, ясновидцем). Після його смерті висушену праву руку, запорізькі козаки брали на всі важливі походи намагаючись закликати військову вдачу.

Похований Іван Сірко біля Чортомлицької Січі, тепер село Капулівка, Нікопольського району Дніпропетровської області.

Залиште свій коментарLoading...