Головна / Новини / Суспільство / В НБУ пояснили, як переказати родичу 10 тисяч гривень і не потрапити під банківський моніторинг

В НБУ пояснили, як переказати родичу 10 тисяч гривень і не потрапити під банківський моніторинг

[uptolike]

Готівкою за допомогою термінала анонімно відправити таку суму одним платежем не вдасться.

Українці можуть переказувати, наприклад, родичам по 10 тисяч гривень і більше, але водночас не боятися потрапити під банківський моніторинг. Платежі здійснюються, як і раніше, без обмежень за сумою.

Про це йдеться в роз’ясненні НБУ, опублікованому на офіційному сайті.

“Якщо громадянин має ці кошти на своєму рахунку, то краще здійснити безготівковий платіж на рахунок знайомого або родича. Такі платежі здійснюються, як і раніше, без обмежень по сумі”, – зазначили у Нацбанку, додавши, що всі власники рахунків в українських банках вже ідентифіковані і верифіковані.

Водночас ніхто не заважає людям переказувати готівку через пристрої з функцією прийому готівки – термінали самообслуговування, банкомати, які технологічно зможуть забезпечити верифікацію платника, або у відділенні банку, маючи з собою паспорт.
Зазначимо, що на грошові перекази без верифікації в Україні діє обмеження в 5 000 гривень.

Згідно із законом про фінансовий моніторинг, банки зобов’язані проводити верифікацію на суму від 400 тис. грн, але можуть робити це і з незначними, але підозрілими сумами.

Залиште свій коментар