Головна / Новини / Політика / В Євросоюзі назвали умову, за якої збережуть безвіз для України! «Повинні…»

В Євросоюзі назвали умову, за якої збережуть безвіз для України! «Повинні…»

Українців дуже хвилювало питання, що буде з безвизом з Європою в разі зміни президента в нашій країні

На це питання відповів голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі, повідомляє ТСН.

Так, за словами Мінгареллі, безвіз для нашої країни буде збережений, в разі, якщо Київ виконає ряд зобов’язань, які були взяті при підписанні Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

ЕС, безвиз


Глава представництва ЄС в нашій країні озвучив умови.

Хюг Мінгареллі заявив, що ми повинні продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, що забезпечити макрофінансову стабільність. Також необхідно гарантувати верховенство права і незалежність роботи антикорупційних органів.
Як ми писали раніше, Кабмін схвалив проекти угод про безвізе відразу з двома країнами: обидва рішення були прийняті без обговорення.

Уряд схвалив проект угоди з Еквадором про взаємне скасування візових вимог, а також проект угоди з Північної Македонією про умови взаємних поїздок громадян.

Проект угоди з Еквадором передбачає, що Україна дозволяє громадянам Еквадору перебувати на її території протягом терміну в 90 днів, який поновлюється ще на 90 днів протягом одного року з дати першого в’їзду в державу. У той же час сторона Еквадору встановлює аналогічні умови для громадян України.

Читайте також  Коломойський приїхав об'єднатися з Порошенком проти Зеленського: Богуцька висловила страшне припущення

Угода з Північної Македонією передбачає, що громадяни держав сторін договору можуть перебувати на території іншої держави без віз не більше 90 днів протягом 180 днів.

Раніше повідомлялося, що за минулий рік, за даними НБУ, українці витратили на закордонні поїздки 7,8 млрд доларів, А сумарно вони витрачають на проживання за кордоном і подорожі майже 11 млрд на рік. Основну частину готівки вони залишили в країнах ЄС. Витрати громадян України в країнах Європи склали 5,264 млрд доларів (+ 12,9%).

ЕС, безвиз

У той же час в Росії і країнах СНД українці стали витрачати менше. Так, на території РФ громадяни України витратили 670 млн доларів (-3%), а в інших країнах СНД – 144 млн. За словами економістів – це показник втраченого ВВП, який становить мінус 1,5-2% валового продукту.

Залиште свій коментарLoading...