Головна / Новини / Світ / Валіза, вокзал, Європа – кожен 5-й москвич думає про виїзд з Росії

Валіза, вокзал, Європа – кожен 5-й москвич думає про виїзд з Росії

Кожен п’ятий москвич хоче емігрувати. Вони вдвічі частіше бувають за кордоном, мають закордонні паспорти, відкриті візи і налаштовані жити в іншій країні. Жителі інших регіонів РФ в меншій мірі думають про це.У чверті росіян є діючий закордонний паспорт, третина хоча б раз бували за кордоном, показало опитування 1600 чоловік в 52 регіонах. Відкрита віза для в’їзду в іншу країну є у 9% населення, повідомляє  “Левада центр”.


В останній рік популярні маршрути для росіян – Туреччина, Таїланд, Греція, Італія та Іспанія. Для москвичів – Туреччина, Іспанія, Італія, Кіпр і Таїланд.

Читайте також  Вибори 2019: Кремль неймовірно швидко відреагував на результати національного екзит-полу 

Після анексії Росією Криму, бажання переїхати за кордон на постійне місце проживання у росіян поменшало.

У 2011-2013 роках хотіли виїхати 20-22%, в 2014 році емігрувати не проти 17%, в 2017-м – 15%. Твердо налаштовані на від’їзді лише 3%.
Тільки 7% москвичів хочуть покинути РФ назовсім, 11% відповіли на це питання “скоріше так”, ще 2% не змогли дати відповідь.

26% опитаних жителів Москви мають рідних або знайомих, які за останній час поїхали назавжди покинули країну. Їх бажання виїхати з Росії вдвічі більше, ніж у жителів невеликих міст.

Залиште свій коментар