Головна / Новини / Політика / “Ви нам не погрожуйте! Реванш не пройде!”: Парубій та Новинський влаштували скандал в Раді

“Ви нам не погрожуйте! Реванш не пройде!”: Парубій та Новинський влаштували скандал в Раді

Спікер парламенту закликав не погрожувати українцям.

У сесійній залі парламенту сталася словесна перепалка між головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм та народним депутатом України Вадимом Новинським (фракція “Опозиційний блок”) щодо церковних питань.

Як передає УНІАН, депутати фракції “Опозиційний блок” спочатку попросили перерви посеред розгляду законопроекту про функціонування української мови як державної, а потім виступили із заявою щодо церковних питань. Виступаючи з трибуни парламенту, Новинський зазначив, що в Україні відбувається “церковне рейдерство” і ухвалюються “незаконні рішення” з приводу переходу парафій до Православної церкви України.


Новинський вважає, що на сьогодні посадові особи обласних держадміністрацій “незаконно переоформили 80 парафій Української православної церкви”. За його словами найбільше таких випадків – у Рівненській та Волинській областях.

Також Новинський стверджує, що відбуваються сутички між вірянами та “напади на церкви”. Він наголосив, що необхідно “негайно зупинити церковне рейдерство”, зазначаючи, що всі кроки в напрямі переоформлення громад матимуть “наслідки” і будуть “розслідувані, а винні покарані”.

Читайте також  Команда Зеленського назвала перші податкові законопроекти, які внесе до Ради

У відповідь Парубій зазначив: “Цей чоловік виходить і погрожує в Україні створенню української церкви. До чого ми дійшли?”. Він наголосив, що Україна сто років йшла до створення української церкви і вже близько 500 громад перейшли до Православної церкви України.

Звертаючись до Новинського, він сказав: “Ви нам не погрожуйте, бо ми такою мовою можемо говорити набагато жорсткіше, але ми ведемо цивілізовану дискусію”. Також Парубій наголосив, що не потрібно погрожувати українцям, оскільки “реванш не пройде і епоха тьми не повернеться”.

Залиште свій коментарLoading...