Головна / Новини / Економіка / Вітренко: Вартість видобутого газу в Україні 2,6 гривень

Вітренко: Вартість видобутого газу в Україні 2,6 гривеньВиконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв’ю Радіо Свобода пояснив чому вартість газу 2,6 гривень, а продають його по 6,99 гривень.

За словами Вітренка, “Укргазвидобування” видобуває і відпускає стільки газу скільки споживає населення як напряму, так і через теплокомуненерго, централізоване опалення.


“Ми знаємо, і це теж невелика таємниця, що собівартість видобутку – до речі, вона зросла дуже сильно, і це теж питання до ефективності діяльності “Нафтогазу”, – приблизно 2,6 гривні. Тобто в 2–3 рази менше, ніж ціна, яку зараз платить населення. Потрібно ще враховувати тариф на передачу. Але в принципі у будь-якому разі собівартість набагато менша, ніж ринкова ціна”, – зазначає Вітренко.Вітренко додає, що цей газ не йде на експорт, лише на потреби населення.

“Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому б не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не може сплачувати навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чогось сплачувати”, – додає Вітренко.

“Далі. Є податки. І є оператор ГТС, який обслуговує труби високого тиску. Це теж витрати. Тому, якщо буде працювати “Нафтогаз” тільки по собівартості, “Нафтогаз” тоді не буде сплачувати достатню кількість грошей в держбюджет через податки, через дивіденди, тобто частину прибутку, а “Нафтогаз” практично весь прибуток сплачує якраз в бюджет – здається, 95%, – то й не буде грошей у держбюджеті, перш за все на ті ж субсидії. Крім того, ми розуміємо, що держбюджет – це зарплати вчителям, медикам, це пенсії, це витрати на оборону”, – йдеться у його повідомленні.


Залиште свій коментар

Читайте також  Украинские обменники сотрясло от валютного скачка: свежий курс