Президент підкреслив, що у цей день Україна відзначає відновлення своєї незалежності.
Зеленський нагадав, що історія нашої країни унікальна та сягає давнини.

Нашій Конституції 311 років. Написана Пилипом Орликом, вона нарешті вдома. І кожен може побачити її у Софійському соборі, збудованому понад 1000 років тому,
– підкреслив президент.

Також український лідер згадав численні пам’ятки України, які були створені сотні років тому. І українці продовжують будувати свій дім, де жили наші предки.
“Ми не в гостях. Ми – молода родина зі славетної династії Київської Русі України. З роду засновників, хрестителів. Ми нащадки могутньої країни, яка була центром Європи”, – зазначив Володимир Зеленський.Заснування нового свята в Україні

Він також зауважив, що українці – спадкоємці державності, яка існувала тисячу років тому. І саме у День Незалежності України президент запровадив нове свято – День Української державності.

Ми починаємо відзначати День Української державності. Її точкою відліку ми вважаємо рік заснування Києва. Зародження нашої державності ми відзначатимемо в день хрещення Київської Русі (28 липня – 24 канал),
– заявив Зеленський.

Читайте також  Порошенко підписав новий законопроект про валюту

Президент також зазначив, що “Україна розпочинає процес повернення на рідну землю видатних українців, які жили для України, боролися за Україну та поховані не в Україні”.

Святковий військовий парад у Києві та промова Зеленського: дивіться відеоВнутрішні чвари шкодять Україні

За словами президента, внутрішні конфлікти завжди завдавали Україні більшої шкоди, ніж зовнішній ворог.

“Ми так багато сперечаємося про минуле, а це означає, що ми не робимо висновків із власної великої історії. Тому що жоден ворог не завдав нам більшого удару, ніж наші власні чвари“, – сказав президент.Він наголосив, що сила нашого народу – це громадяни України всіх національностей. Після цього він назвав національності, які проживають в Україні, та сказав, що “ми всі одна команда – збірна України: 25 регіонів, 25 гравців”.

Після цього Володимир Зеленський вручив нагороди українським захисникам, а також рідним наших героїв, які загинули, захищаючи Україну.