Головна / Новини / Світ / Вулкан Кілауеа засипав гавайців коштовностями

Вулкан Кілауеа засипав гавайців коштовностями

Чистий олівін, який викинув вулкан, в природі рідко зустрічається.Вулкан Кілауеа вивергає в повітря зелені напівпрозорі кристали. Як з’ясували вчені, це – олівін, який в чистому вигляді на Землі зустрічається рідко, повідомляє в четвер, 14 червня, ZN.


Ці кристали – олівіни – магнезіально-залізисті силікати. Вони настільки поширені на планеті, що, за оцінками експертів, становлять 50% верхньої мантії Землі. Під час виверження магма вимиває частину океанічної кори, схожої за складом з мантією, тому темні магматичні породи нерідко набувають зеленого відтінку. Однак в чистому вигляді олівін, який ювеліри зазвичай називають перидотом, знайти важко. Ще рідше він падає з неба.

Читайте також  Рубль різко впав після того, як Байден назвав Путіна вбивцею

Зазвичай олівін виходить на поверхню разом з лавою, що повільно сочиться, тому і залишається закритим в породах. В даному випадку лава викидалася настільки різко і потужно, що її частинки охолоджувалися в повітрі, дозволяючи олівіну швидко кристалізуватися окремо.

Наразі виверження триває, дослідники не можуть точно сказати, коли воно закінчиться. В результаті виверження, яке почалося ще в травні, загинули десятки людей, постраждали 700 будинків.
Залиште свій коментар