Головна / Новини / Суспільство / Хочеш одружитися – здавай аналізи: В Україні нові правила реєстрації шлюбів

Хочеш одружитися – здавай аналізи: В Україні нові правила реєстрації шлюбів

Багато нововведень прозвучало на недавньому засіданні уряду, в тому числі, мова йшла і про нововведення для тих, хто зібрався офіційно зареєструвати свій шлюб.  

Тепер при подачі заяви в РАЦС в Україні майбутнім молодятам видаватимуть направлення на обстеження на TORCH-інфекції.

Як заявила заступник міністра соцполітики України Олександра Чуркіна, мова йде про добровільні обстеження на TORCH-інфекції, які будуть видавати всім молодятам в РАГСі. TORCH-інфекції досить небезпечні і є досить поширеними серед, і можуть стати причиною серйозних ускладнень вагітності, викликати проблеми зі здоров’ям як майбутньої мами, так і дитини, а значить ставить під загрозу здоров’я нації.“Дуже важливою ініціативою є добровільне медичне обстеження подружжя на TORCH-інфекції. Чому це важливо – велике питання стоїть про здоров’я нації. Саме завдяки цій ініціативі майбутні подружжя будуть приходити в ЗАГС подавати заяву на реєстрацію шлюбу і будуть отримувати направлення на добровільне обстеження на TORCH- інфекції. Чому саме ці інфекції? Саме ці інфекції, якщо вони є в організмі дорослої людини, вони мають величезний вплив на здоров’я новонародженої дитини. Тому при проходженні аналізів на TORCH-інфекції раннього виявлення та лікування TORCH-інфекцій ми попереджаємо народження дитини з вадами розвитку “, – заявила Олександра Чуркіна.
TORCH інфекції – абревіатура, яка об’єднує групу небезпечних захворювань, які передаються внутрішньоутробно від матері до дитини та викликають різні вроджені дефекти і захворювання: Токсоплазмос, краснуха, цитомегаловірусна інфекція, герпес, кір, вітрянка, гепатити В і С, хламідіоз, сифіліс, ВІЛ, лістеріоз та інші.

Порядок укладення шлюбу в Україні у 2018 передбачає проходження декількох етапів:

Етап №1: Вибір місця проведення одруження (РАЦСу)

На сьогоднішній день в Україні немає прив’язки до прописки молодят і подавати заяву на реєстрацію шлюбу можна абсолютно в будь-який РАЦС на території України.

Етап №2: Ознайомлення молодят з правами і обов’язками

Етап №3: Подача заяви на реєстрацію цивільного шлюбу

Заява про державну реєстрацію шлюбу подається майбутнім подружжям особисто (ч. 2 ст. 28 СКУ). Разом з тим, українським законодавством передбачена можливість подачі заяви на весілля через представника. Однак зробити це можна лише при наявності поважних причин, що перешкоджають особистим зверненням. Крім того, з недавнього часу українцям надано можливість подавати заяву на вступ у шлюб online

Читайте також  ​В Киеве прошла репетиция парада ко Дню Независимости

Які документи потрібні для заміжжя в 2018 році?

Заміжжя в Україні оформляється органами державної реєстрації актів цивільного стану при подачі повного пакету документів:

Молодята – громадяни України

український паспорт
ідентифікаційний код
квитанція про сплату державного мита та послуг РАЦСу
свідоцтво про народження і дозвіл суду на вступ в шлюб (неповнолітн
ім)

Повторне одруження
Крім паспортів, ІПН і квитанції про оплату держмита необхідно надати будь-який документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу:

свідоцтво про розлучення
рішення суду про розірвання шлюбу
свідоцтво про смерть одного з подружжя
рішення суду або висновок РАЦСу про визнання шлюбу недійсним

Реєстрація шлюбу з іноземцем

паспортний документ
документ, що підтверджує наявність законних підстав для перебування в Україні
Всі документи, видані за межами України, повинні бути перекладені на українську мову та засвідчені нотаріально.

Скільки часу чекати реєстрації шлюбу?

За загальним правилом укладання шлюбу відбувається після спливу одного місяця з моменту подачі заяви. При подачі заяви співробітник РАЦСу погоджує з вами дату і час розпису.

Скільки коштує укласти шлюб за добу у 2018 році?

Вартість проведення прискореного одруження істотно вище звичайної церемонії і залежить від ряду обставин, зокрема від часу проведення розпису:

в будні дні з 9:00 до 16:00 — від 1000 гривень
з 16:00 до 9:00 ранку або у вихідний — від 1700 грн.
реєстрація шлюбу протягом години — від 2000 гривень
виїзна церемонія укладення експрес шлюбу- від 2500 грн.

Залиште свій коментарLoading...