Головна / Новини / Здоров'я / Як лікувати опіки: Супрун дала поради і спростувала популярний міф

Як лікувати опіки: Супрун дала поради і спростувала популярний міф

Якщо людина облилася окропом або доторкнулася до гарячої праски, то ні в якому разі не можна мазати опік рослинним маслом, листям алое або сметаною.

Про це пише в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун в Facebook.

Термічні опіки бувають дуже болісними і часто супроводжуються такими симптомами, як почервоніння або лущення шкіри, виникненням пухирів і набряку, появою блідості або обвуглювання шкіри.Рівень інтенсивності болю не завжди пов’язаний з тим, наскільки сильний опік. Іноді навіть дуже серйозний опік може бути відносно безболісним.

Перша допомога при отриманні термічного опіку:

– Негайно припиніть контакт з джерелом опіку

– Обробіть рану прохолодною водою чи водою кімнатної температури
– Категорично заборонено прикладати до рани лід. Не обробляйте уражену поверхню шкіри ніякими кремами або жирними речовинами. Є помилкова думка, що опік слід відразу обробити дексапантенолом, однак у міжнародних рекомендаціях надання допомоги при опіку його немає. Якщо він і може допомогти, то швидше під час загоєння ран.

– Зніміть одяг або прикраси, які знаходяться поблизу ділянки опіку. Але не чіпайте речей, які прилипли до ураженій шкірі

– Прикрийте рану стерильною пов’язкою

Читайте також  Не пытайтесь повторить: ученые выяснили, чем грозит отказ от интима

– Дайте потерпілому випити води, щоб зменшити інтоксикацію і уникнути зневоднення

– Також можна дати знеболююче лікарський засіб, наприклад, парацетомол або ібупрофен, які використовують для полегшення болю будь-якого типу і інтенсивності

– Якщо був отриманий опік обличчя або очей, краще посадити людину. Це допоможе зменшити набряк, відмінну від лежачого положення

– При необхідності телефонуйте 103

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Все залежить від типу і ступеня опіку. Незначні опіки можна лікувати самостійно в домашніх умовах, головне – запобігати потраплянню бруду на уражену ділянку шкіри і не розривати бульбашок, які можуть утворитися в цьому місці. У разі сильного опіку необхідно звернутися за професійною медичною допомогою.

Наприклад, у разі ураження великої ділянки шкіри (більше, ніж ваша долоня) або виникнення глибокої рани, в разі опіку, що викликає блідість або обвуглювання шкіри і якщо уражена ділянка на обличчі, руках, ногах або статевих органах, внаслідок яких виникли пухирі.

При будь-яких проявах інфікування, виникнення неприємного запаху з рани, гною або посилення больового синдрому, негайно звертайтеся до лікаря.

Залиште свій коментарLoading...