Головна / Новини / Суспільство / “Євробляхери” знайшли спосіб, як обійти розмитнення транспортних засобів на іноземній реєстрації

“Євробляхери” знайшли спосіб, як обійти розмитнення транспортних засобів на іноземній реєстрації

Так звані “євробляхери” знайшли спосіб як обійти необхідність розмитнення транспортних засобів на іноземній реєстрації: вони масово стають на тимчасовий консульський облік при Генконсульстві України за кордоном, що дає право на багаторазовий перетин кордону без розмитнення автомобілів, пише Укрінформ.

За словами керівника консульського відділу посольства України у Варшаві Світлани Щури, масовий наплив “євробляхерів” в останні дні дуже ускладнює роботу генконсульств, відволікаючи їх від більш важливих консульських дій, а саме становлення на консульський облік цієї категорії людей в перспективі може негативно вплинути на голосування у час виборів в Україні.

“В останні дні в консульських підрозділах дипломатичних установ України в країнах Європи різко збільшилася кількість випадків становлення на тимчасовий консулький облік, який займає 90% загальної кількості всіх здійснюваних консульських дій”, – повідомила консул.Вона підкреслила, що це результат введення в дію з 25 листопада 2018 закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, а також закону України про внесення змін до митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України.
Дипломат зазначила, що зараз щодня з першої ночі під консульським відділом у Варшаві збирається натовп в 300 чоловік, бажаючи негайно стати на консульський облік. З огляду на те, що за день відділ максимально може прийняти приблизно 150-160 чоловік, то створюється напруженість і максимально ускладнюється доступ до консульської установи інших громадян України, які відвідують консульство для здійснення більш важливих консульських дій, адже становлення на консульський облік не є обов’язковою процедурою. Йдеться, наприклад, про оформлення паспортних документів, реєстрації дітей громадянами України, оформлення свідоцтва на повернення в Україну, візових діях тощо.

“Головною функцією консульської служби є захист прав та інтересів громадян за кордоном. Становлення на консульський облік ні до чого не призводить, а тільки затримує час, відволікає увагу від основних наших завдань, не дає можливості належним чином захищати права та інтереси громадян”, – констатувала керівник консульського відділу посольства України у Варшаві.

Вона також звернула увагу на те, що становлення на тимчасовий консульський облік – безкоштовна процедура. Тому різко знизилися надходження до бюджету України від виконання консульських дій за кордоном.

Читайте також  Уже сегодня: в ночь на 11 января можно будет понаблюдать за лунным затмением

“Якщо у нас кожен день було 2-3 тис. Доларів консульського збору в бюджет країни, то зараз консульський збір знизився в зв’язку зі збільшенням безкоштовних дій в чотири рази – до 700-800 доларів в день. Тобто зараз в шість разів зросла кількість консульських дій, але в три-чотири рази зменшилися консульські надходження “, – зазначила консул.

За її словами, масове становлення “євробляхерів” на тимчасовий консульський облік може також негативно вплинути на голосування під час президентських і парламентських виборів в Україні. Вона пояснила, що так звані “євробляхери”, які стають на консульський облік виключно з метою уникнення процедури розмитнення автомобілів, автоматично вносяться до списку виборців при консульській установі. Отже, вони не зможуть проголосувати за місцем проживання в Україні.

“Потім ці люди прийдуть голосувати за місцем проживання в Україні, не зможуть це зробити і говорити, що у них забрали право голосу”, – зазначила Щур, додаючи, що в консульстві все ж попереджають їх про неможливість потім голосувати в Україні.

На переконання дипломата, в Україні терміново треба внести зміни до відповідних нормативних актів, щоб консульський облік жодним чином не був прив’язаний до ввезення транспортних засобів. В іншому випадку, як зазначила вона, податки від розмитнення автомобілів до держбюджету і далі не будуть надходити, а на кордоні знову з’являться черги “євробляхерів”.

Становлення на тимчасовий консульський облік при Генконсульстві України за кордоном дозволяє українцям – власникам транспортних засобів з іноземною реєстрацією здійснювати багаторазовий (кожні п’ять днів), а також транзитний (до 10 днів) перетин кордону, а також право на перебування такого автомобіля в Україні без виїзду за кордон до 60-ти днів.

Стати на тимчасовий консульський облік за кордоном можуть власники річних віз, а також ті, хто має дозвіл на тимчасове та постійне проживання в Польщі.

Як відомо, “євробляхери” не поспішають розмитнювати свої автомобілі за нижчими податковими ставками відповідно до піврічної дії закону. За даними Державної фіскальної служби України, з 26 листопада по 10 грудня 2018 загалом розмитнено тисячу автомобілів на іноземній реєстрації, від чого в бюджет перераховано 65 800 000 гривень.

Залиште свій коментарLoading...