Головна / Новини / Суспільство / За що українців будуть позбавляти громадянства: нововведення

За що українців будуть позбавляти громадянства: нововведення

Український паспорт покращує свої позиції в престижних міжнародних рейтингах – частково завдяки наданню нашій країні безвізового режиму з ЄС в минулому році. Але це ж робить Україну зручним перевалочним пунктом для нелегалів на шляху до Європи. Для захисту нашого громадянства від міграційних спекуляцій і протистояння гібридної агресії з боку РФ, президент Петро Порошенко зареєстрував у парламенті законопроект з правками до Закону “Про громадянство України”. “Сегодня” вивчила, які нововведення пропонує гарант.

“Введення безвізового режиму з ЄС активізувало діяльність організаторів і учасників каналів нелегальної міграції, – йдеться в пояснювальній записці до президентської ініціативи. – Крім того, в умовах гібридної війни РФ проти нашої держави російські спецслужби використовують оформлення громадянства України для дестабілізації ситуації і загострення криміногенної обстановки в Україна “.
Зміни в першу чергу можуть торкнутися тих, хто хоче отримати громадянство за територіальною ознакою. (В цьому випадку людина або його родичі повинні проживати на території України до 24 серпня 1991 року.) Для цих кандидатів будуть введені додаткові вимоги – наприклад, Держміграційної служба перевірятиме, чи не робив людина злочинів проти людства і не брав участь в геноциді. Відмовлять прохачеві громадянства, якщо він засуджений в Україні за тяжкий або особливо тяжкий злочин.

Читайте також  В Україну повертаються 20-градусні морози: синоптики назвали дату

Серед ключових нововведень – додаткові підстави для позбавлення українського громадянства. Саме по собі отримання російського громадянства жителями Криму не призведе до втрати нашого паспорта. Його анулюють в тому випадку, якщо людина використовувала виборче або інші права, які дає йому російський паспорт. Простіше кажучи, для збереження українського громадянства кримчанам не можна буде брати участь у виборах, служити в армії і працювати в органах влади РФ.

Нарешті, у іноземців, які отримають українське громадянство, за новими правилами буде два роки, щоб відмовитися від “попереднього” паспорта. В іншому випадку наше громадянство йому анулюють.
Залиште свій коментар