Головна / Новини / Надзвичайні події та кримінал / Загинуло 70 осіб: Росія на Донбасі застосувала невидиму зброю, тіла вкрито опіками

Загинуло 70 осіб: Росія на Донбасі застосувала невидиму зброю, тіла вкрито опіками

Росія проти українських прикордонників застосовує лазерну зброюПро це в ефірі радіо повідомив прес-секретар Державної прикордонної служби України Олег Слободян.
Він зазначив, що вже зафіксували чотири факти застосування лазерної зброї проти України.

«Перші три – це липень 2016 року. Тоді ми ще навіть не підозрювали, що мова може йти саме про лазерну зброю. Троє наших військовослужбовців при спостереженні через оптичні прилади за тимчасово окупованою територією отримали пошкодження органів зору. Причому, ті, хто дивився в монокуляр відповідно отримав поранення одного ока, а ті, хто дивився в бінокль отримав поранення двох очей», – зазначив він.Уже в лікарні фахівці визначили характер пошкоджень в результаті застосування лазерної зброї.
«Ми поділилися своєю інформацією зі Збройними Силами України та виявилося, що в ЗСУ також є військовослужбовці, які отримали аналогічні поразки при незрозумілих обставинах», – додав Слободян.

Четвертий раз РФ застосувала лазерну зброю в березні цього року.

«У напрямку Мар’їнки, наш військовослужбовець, дивився в монокуляр, отримав пошкодження ока в результаті незрозумілою спалаху. Знову ж характер пошкодження один в один відповідає тим пошкодженям військових в 2016 році. Тому підстави для звинувачення Росії в використання лазерної зброї є, вони обґрунтовані», – підкреслив прес-секретар Держприкордонслужби.

Читайте також  Надежда украинского спорта разбился в страшном ДТП, вся страна скорбит

Слободян наголосив, що з моменту початку війни з РФ під час обстрілів і нападів загинули 70 прикордонників.

«Є один цивільний водій автомобіля, який загинув в Маріуполі. До речі, це якраз був кінець квітня – початок травня. Вони привезли продукти харчування до нашого загону, і коли виїхали з одного підрозділу, колону обстріляли невідомі з гранатомета. Ще була категорія тих, хто підірвався на вибухові пристрої. Але більшість – це ті, хто загинули в перші роки війни, в результаті бойових дій», – додав він.Нагадаємо, міністр оборони Степан Полторак пояснив, як зміниться життя військових і цивільних людей після завершення антитерористичної операції на Донбасі.

Залиште свій коментар