Головна / Новини / Статті / Закарпатський браконьєр червонокнижних відновлюється на посаді?

Закарпатський браконьєр червонокнижних відновлюється на посаді?

Лісничий Устєріцького лісництва Рахівського ЛДГ Володимир Кабаль, який фігурує на світлинах з вбитими червонокнижними тваринами, в судовому порядку оскаржує рішення керівництва про своє звільнення.

Щоправда звільнили працівника держлісгоспу не за ймовірний факт вчинення браконьєрства, а за «грубе порушення» трудових обов’язків.

13 листопада 2017 року в ФБ-групі «Небайдужа Рахівщина» користувач Василь Шемота оприлюднив світлини, на яких лісничий Володимир Кабаль та його син Михайло позують із мертвими червонокнижними тваринами – риссю та тетеруком. Чоловіки на фото з рушницями, а на тваринах видніються сліди крові.Факт ймовірної причетності працівника держлісгоспу браконьєрства став резонансним не лише на рівні області, а і далеко за її межами. Поліцією було розпочато розслідування, а його фігуранта відсторонено від посади.

Сам же Володимир Кабаль все заперечував, пояснюючи що світлинам вже кілька років, рись була збита автомобілем, а він із сином лише сфотографувалися зі звіром. Лісничий запевняв, що фотоапарат, на якому і були ці світлини, у них вкрали щоб помститись, адже півтора тижні перед тим ним самим на території лісництва де він працює були затримані браконьєри, які вполювали червонокнижного бурого ведмедя.
Браконьєрами виявилися працівники лісової охорони Карпатського біосферного заповідника, які вполювавши ведмедя на території заповідника повертались назад через Устєріцьке лісництво. За словами Володимира Кабаля серед затриманих був працівників КБЗ був і батько того чоловіка, який оприлюднив світлини з ним і його сином.

Після проведення службового розслідування Рахівським держлісгоспом було прийнято рішення звільнити Володимира Кабаля із займаної посади. Причиною звільнення назвали: одноразове грубе порушення трудової дисципліни. Слова звільненого лісівника про те, що тварину збив автомобіль, під час службового розслідування підтверджено не було.

Наказ Рахівського ЛДГ від 10.05.2018 № 39-к про Звільнення Кабаля Володимира Юрійовича

«Навіть якщо рись загинула під колесами автомобіля, він (Володимир Кабаль – ред.) зобов’язаний був провідомити про це у лісгосп, оскільки тварина відноситься до червонокнижних», – пояснив директор Рахівського ЛДГ Володимир Приступа.

Читайте також  Зеленський влаштував друзям Порошенка жорстку "ревізію": украдене - державі

В свою чергу Володимир Кабаль намагався оскаржити рішення про звільнення в суді. Оскільки рішенням Рахівського райсуду в задоволені позову було відмовлено, то чоловік має намір йти у далі і подав апеляцію до Закарпатського апеляційного суду.

За словами колишнього лісничого фотографії змонтовані, бо на його вимогу надати оригінали фотографій або флеш-карту на якій вони знаходяться як докази, він їх не отримав.

«Мені вже на посаді не треба робити, я вже на пенсії, але честь дорожче. Я цього не робив і в тварин не стріляв», – заперечує Володимир Кабаль.

Цікавими фактами   в цій ситуації є і те, що «лісовий варвар» є родичем «великого» активіста та депутата Рахівської районної ради від «Укропу» Миколи Кокіш-Мельника, котрий в свою чергу повинен був підняти це варварство на рівні області й вимагати для браконьєра серйозного покарання. Тим більше, що до цього зобов’язував, і його статус як районного депутата так і активіста.

Але п. Микола ніде чомусь ні пари з вуст. Наче вбили не рись, а комара. Жодної публікації з цього приводу, ніяких обурень в соціальних мережах. Що трапилося? Чи то рись раптово ожила й втекла в ліс, чи, може, Микола  сам у долі? Про це історія мовчить.

До того ж і справа чомусь явно «загальмувала» у правоохоронців. Знаючі люди кажуть, що донька Володимира працює в Рахівському відділенні прокуратури. Може тут і собака зарита? Схоже тому й п. Микола скромно мовчить, бо прокуратура може поцікавитися і його персоною та діяннями його родичів, пише видання «Журналісти проти корупції»

Наше видання разом з всеукраїнськими ЗМІ, звертається до правохоронних органів Закарпаття, щодо офіційного коментаря по даній справі, адже вбивство червонокнижного неабияк сколихнуло суспільство. І відповідальність повинна бути за Законом України.

Залиште свій коментарLoading...