Головна / Новини / Закінчення війни на Донбасі: в Україні назвали три кроки

Закінчення війни на Донбасі: в Україні назвали три кроки

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб назвали три аспекти реінтеграції Донбасу, які повинні здійснюватися за прикладом хорватської Східної Славонії.

Як заявив керівник міністерства Вадим Черниш на прес-конференції, йдеться про виключно політико-дипломатичний і мирний.

“Але я наголошую, зараз багато спекуляцій зі словом мир. Політичні та дипломатичні механізми повинні спрацювати так, зокрема через формат місії, через процедури, щоб процес не дав збою щодо повернення територій під контроль українського уряду”, — сказав він.
Вадим Черниш


“Як це має відбуватися? Якщо коротко, ми запропонували ті ж три компоненти. Але послідовність дії або паралельність деяких процесів має відбуватися за прикладом Східної Славонії (у 1990-х на території Хорватії було розформовано освіту сербів і введена тимчасова адміністрація ООН. — Ред.)” — продовжив міністр, уточнивши, що йдеться про громадянську, військову і поліцейську сфери.

Читайте також  Юна біатлоністка, яка кинула Росію, виграла для України дві золоті медалі на чемпіонаті світу

За його словами, цивільний контроль так само необхідний, як і військовий. Тому, як тільки мілітаристський компонент забезпечить безпеку, паралельно має відбутися “входження цивільного компонента так званої миротворчої місії із забезпечення миру”.

“І третій компонент — поліцейський — повинен відбуватися від лінії до кордону”, — додав Черниш.

“Жодних там квазі органів, сурогатних, які там були утворені в зв’язку з незаконними виборами, не повинні існувати в принципі як тільки там з’являться управлінці з мандатом ООН”, — наголосив він.

 

Залиште свій коментарLoading...