Головна / Новини / Політика / Закон про Антикорупційний суд набув чинності

Закон про Антикорупційний суд набув чинності

В Україні в четвер, 14 червня, набув чинності закон Про Вищий антикорупційний суд. Напередодні він був опублікований в офіційній газеті Верховної Ради Голос України, а на наступний день після публікації, відповідно до закону, набуває чинності.Антикорупційний суд почне роботу після призначення за результатами конкурсу щонайменше 35 суддів, хоча б 10 з яких повинні бути суддями Апеляційної палати. Гранична кількість суддів буде визначена пізніше.
Антикорупційному суду будуть підсудні кримінальні провадження у корупційних злочинах, підслідних Національному антикорупційному бюро, тільки в тому випадку, якщо розмір предмета злочину або завданих збитків в 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на даний момент – 881 тис. гривень).


Також закон передбачає створення Громадської ради міжнародних експертів, який зможе ветувати кандидатури на посади суддів Антикорупційного суду.
Рада створюється терміном на 6 років Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) і є її допоміжним органом.
Члени Ради призначаються на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює в сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів.
Членами Громадської ради можуть бути призначені громадяни України або іноземці, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, досвід роботи в інших країнах не менше 5 років з процесуального керівництва або здійснення судочинства в справах, пов’язаних з корупцією.
Члени Ради будуть отримувати винагороду в розмірі посадового окладу судді Верховного Суду (зараз – 132,2 тис. гривень), а також компенсацію проживання і проїзду (для непроживаючих в Україні).
Рада збирає, перевіряє і аналізує інформацію про кандидатів і надає її ВККС.
За ініціативою щонайменше 3 членів Ради скликаються спільно з ВККС засідання.
Рішення про відповідність кандидата необхідною вимогою приймається більшістю від загального складу (16 – ВККС і 6 – Рада експертів, всього – 22) за умови, що за таке рішення проголосували щонайменше половини членів Ради (3 з 6).
Крім того, встановлюються додаткові гарантії безпеки суддям.
Зокрема, суддям Антикорупційного суду, а в разі потреби також членам їхніх сімей надається цілодобова охорона від Служби судової охорони.
Житло судді оснащується охоронною сигналізацією і тривожними кнопками сигналізації.
Суддею Антикорупційного суду може стати громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді, адвоката або науковий стаж (у сукупності – щонайменше 7 років).
Не можуть бути призначені суддями Вищого антикорупційного суду особи, які протягом 10 років, що передують призначенню, працювали в правоохоронних органах (в тому числі НАБУ і САП) або займали політичні посади.

Залиште свій коментар
Читайте також  Зеленський просить Раду звільнити двох міністрів і главу СБУ